Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Rozpoczęły się Hubertusy

Jak każdego roku w pierwszą sobotę i niedzielę po wspomnieniu świętego Huberta, odbywają się uroczyste polowania w kilkudziesięciu kołach łowieckich. Popularne „Hubertusy” organizowane są już od wielu lat. To czas rozpoczęcia sezonu łowieckiego dla ponad 1300 myśliwych działających na terenie 5 powiatów grajewskiego, zambrowskiego, łomżyńskiego, kolneńskiego i wysokomazowieckiego. Na tym terenie, w ramach jednego okręgu, gospodaruje 47 kół łowieckich. Polowania rozpoczęły się wczesnym rankiem.

Jesteśmy w takim okresie roku kiedy można polować na wyjątkowo dużo gatunków dzikiej zwierzyny - mówi Łowczy Okręgowy Jerzy Włostowski. Ale bycie myśliwym to nie tylko polowania. Każdy myśliwy ma swój kodeks etyczny i przez całych rok, a głównie zimą, dba o dziką zwierzynę w lasach. Hubertusy rozpoczną nowy rok łowiecki łomżyńskiego okręgu.
Miejscem tegorocznym ogólnopolskich obchodów święta myśliwych i jeźdźców – czyli Hubertusa - jest Spała. Głównym punktem dwudniowej imprezy jest polowanie oraz pogoń za lisem. A co podczas spalskiego Hubertusa będzie można ustrzelić - mówi nadleśniczy spalski Zbigniew Godlewski:
"Polujemy na grubą zwierzynę - jelenie, dziki, sarny, lisy, jedna grupa będzie polować na "pióro" - czyli na bażanta".
Polowanie w ramach Spalskiego Hubertusa potrwa do południa. O 12-stej w kościele polowym w Spale odprawiona będzie msza myśliwska , a po niej 0 odbędzie się Bieg św. Huberta czyli pogoń konna za lisem. Imprezie towarzyszą wystawy i prezentacje firm związanych z myślistwem i jeździectwem.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę