Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Basen i stadion będą po nowym roku

Mimo wcześniejszych zapowiedzi nie uda się jeszcze w tym roku ukończyć dwóch z trzech głównych inwestycji realizowanych w Łomży z dofinansowaniem unijnym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Stadion miejski przy ul. Zjazd i basen przy ul. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego będą oddane do użytku na początku 2011 roku. Tak zapowiadał prezydent Jerzy Brzeziński, który w środę rano, na trybunach głównych modernizowanego stadionu miejskiego, przykręcił jedno z niemal dwóch tysięcy krzesełek.

- Na stadionie kończą się roboty główne, w środku trwają prace nad elementami wykończeniowymi. Jeszcze jest troszeczkę do zrobienia. Mam nadzieję, że wykonawca dotrzyma terminu, a to jest koniec stycznia 2011 roku – mówił Jerzy Brzeziński zaproszonym na stadion dziennikarzom. (Okazuje się, że podając tę datę prezydent się przejęzyczył. Termin wykonania stadionu to połowa grudnia tego roku i zgodnie z wyjaśnieniami ten termin ma być dotrzymany przez wykonawcę.)
Prezydent Łomży przyznał także, że konieczne będzie wykonanie robót dodatkowych na tym stadionie. Ich zakres szczegółowo ma określić specjalna komisja, którą kilka dni temu powołał. Jak mówił te roboty dodatkowe wynikają np. ze zmienionych przepisów dotyczących bezpieczeństwa na tego typu obiektach. Podkreślał, że projekt modernizacji stadionu był opracowany jeszcze w 2004 roku, a od tego czasu wymogi jakie muszą spełniać systemy bezpieczeństwa na  stadiony uległy zmianie. Roboty dodatkowe mają dostosować stadion do tych zmienionych wymogów. Pytany o koszty prac dodatkowych prezydent Brzeziński mówił, że dokładnie nie są one oszacowane, ale te dotyczące bezpieczeństwa mogą oscylować w granicach 1 mln zł. 

Prezydent pytany o drugą dużą inwestycję realizowaną w Łomży z dofinansowaniem unijnym – budowa pływalni miejskiej przy ul. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego – mówił, że tam prace przebiegają „idealnie”.
- To jest pływalnia, która idzie elegancko, zgodnie z harmonogramem – podkreślał Jerzy Brzeziński.
Pytany o termin otwarcia basenu odpowiadał „początek przyszłego roku”.
- Nie chcę się zobowiązywać czy to będzie styczeń czy luty – mówił.
Odnoszą się zaś do składanych przez głównego wykonawcę podczas rozpoczynania prac obietnic, że uda się ukończyć prace jesienią 2011 roku, prezydent mówił, że to były słowa wykonawcy. Tymczasem zgodnie z zawartą umową prace związane budową pływalni miejskiej przy ul. Wyszyńskiego powinny się zakończyć najpóźniej w marcu 2011 roku.         

Przypomnijmy tzw. II etap modernizacji stadionu miejskiego w Łomży kosztuje około 20 milionów złotych i w połowie dofinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Pływalnia przy Wyszyńskiego to inwestycja rzędu 35 milionów zł., z tego dofinansowanie ma wynieść 12,5 mln zł.

cz
śr, 27 października 2010 13:24
Data ostatniej edycji: śr, 27 października 2010 14:56:54

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę