Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

„Zamykamy Łomżę”

- Dziś mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że ośrodek dla uchodźców w Łomży będzie zamknięty w listopadzie – mówi Ewa Piechota rzecznik prasowy Urzędu ds Cudzoziemców w Warszawie. Konkretna data kiedy mieszkający tu uchodźcy ok. 80 osób opuszczą Ośrodek ma być znana w piątek.

- Zamykamy Łomżę i zamykamy Bytom. I to jest pewne – mówi Ewa Piechota. - Z mieszkańcami Ośrodka właśnie w tym momencie są prowadzone rozmowy. Będą mogli się przeprowadzić do wybranego ośrodka w kraju – najbliższy Łomży jest i pozostanie w Czerwonym Borze, albo dostaną pieniądze i będą mogli sobie sami szukać lokum gdzieś w Polsce... np. w Łomży – mówi rzecznik prasowy Urzędu ds Cudzoziemców.        

Piechota podkreśla, że do zamknięcia funkcjonującego przez 12 lat Ośrodka dla Uchodźców w Zajeździe Zacisze przy ul. Wesołej w Łomży dochodzi w wyniku przetargu jaki Urząd ds Cudzoziemców zorganizował na dalsze funkcjonowanie tego typu placówek. Złożona przez właściciela Zajazdu Białostockie Przedsiębiorstwo Usług Socjalnych oferta została odrzucona z przyczyn formalnych – błędnego oznaczenia koperty przez zgłaszającego, a decyzja komisji konkursowej Urzędu stała się ostateczna po odrzuceniu skargi BPUS przez Krajową Izbę Odwoławczą.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę