Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Krzyż za działalność na rzecz Polonii

Główne zdjęcie
Hanka Gałązka dekorowana Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski

Hanka Gałązka, prezes Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Łomży, została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Order nadał jej Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, który w ten sposób uhonorował zasłużonych dla Polonii i Polaków za Granicą czołowych działaczy „Wspólnoty Polskiej” z okazji jubileuszu XX-lecia Stowarzyszenia.

Hanka Gałązka, członek Rady Krajowej i od 10 lat pełniąca społeczną funkcję prezesa Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Łomży znalazła się w grupie osób uhonorowanych najwyższymi odznaczeniami.
Oddział Łomżyński jest wiodącym oddziałem w kraju. Prowadzi szeroką współpracę z Polonią i Polakami mieszkającymi poza granicami kraju. Jako jedyny corocznie pozyskuje środki unijne na działalność programową, czego dowodem jest Wakacyjna Szkoła Języka i Kultury Polskiej, Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej, kolonie i pobyty edukacyjne dzieci, turnusy rehabilitacyjne, staże zawodowe lekarzy, przez co promuje miasto Łomża.
Wśród odznaczonych znalazł się również Czesław Rybicki członek Rady Krajowej i wiceprezes łomżyńskiego oddziału, który otrzymał medal Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” za społeczną działalność dla diaspory polskiej. Oddany służbie Polonii, kilkunastoletni członek zarządu, znany i ceniony w środowisku polonijnym, inicjator wielu działań i autor licznych publikacji.

cz
pon, 25 października 2010 23:33
Data ostatniej edycji: wt, 26 października 2010 16:47:37

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę