Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 19 czerwca 2021 napisz DONOS@

Nuncjusz apostolski w Łomży

Arcybiskup Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce, gościł w poniedziałek, na zaproszenie biskup Stanisława Stefanka, w Łomży. Arcybiskup Migliore w wypowiedzi dla Radia Nadzieja mówił, że „85 lat istnienia diecezji to jest ważny powód żeby podziękować Bogu za rozwój duchowy tej diecezji”.

Duszpasterską wizytę nuncjusz rozpoczął do spotkania z klerykami i społecznością miejscowego Wyższego Seminarium Duchownego.  Mówił że wie iż w tym Seminarium nie stawia się na ilość a jakość.
- Stawia się na formację, a przygotowanie naukowe, na życie modlitewne i służbę. I wiem to także z doświadczenia. Razem ze mną w Warszawie mieszka i pracuje kapłan łomżyński, ks prałat Karol Łapiński, i patrząc na jego przykład mogę powiedzieć, że w tym Seminarium formują się dobrzy kapłani – mówił arcybiskup Migliore.
Hierarcha w krótkim wykładzie jaki wygłosił w Seminarium nawiązywał do listu jaki w ubiegły poniedziałek Ojciec Święty Benedykt XVI, skierował do kleryków z całego świata o misji kapłanów we współczesnym świecie.

Po spotkaniu z klerykami ks. Wojciech Nowacki, rektor Wyższego Seminarium Duchownego wręczył przedstawicielowi Ojca Świętego album wydany na 90-lecie seminarium oraz płyty seminaryjnego zespołu. Później arcybiskup wziął udział w uroczystym obiedzie w Domu Biskupim.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę