Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Premier do samorządowców: „budujcie, z dala od polityki”

Główne zdjęcie
Premier Donald Tusk w Zambrowie

Premier Donald Tusk wizytował w poniedziałek budowaną obwodnicę Zambrowa. Podczas krótkiego spotkania z dziennikarzami mówił, że Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 okazał się wielkim sukcesem i chciałby aby został przedłużony na kolejne lata. Odnosząc się do zbliżających się wyborów samorządowych premier mówił, że „w tych wyborach polityki powinno być jak najmniej” i że „pierwszym zadaniem samorządowców(...) jest budowanie”.

Mówiąc o NPPDL 2008-20100 – zwanym potocznie „schetynówkami” - premier mówił, że program okazał się jeszcze większym sukcesem niż pierwotnie planowano.
- Z planowanych 6 tysięcy kilometrów wyremontowanych dróg uzyskamy do końca 2011 około 8 tys km – podkreślał dodając, że „ten projekt wart jest kontynuowania”. - Będziemy chcieli wyjść poza 2011 rok tak, aby ten program był programem systematycznym, aby w każdej polskiej gminie samorząd miał szansę, możliwość wykorzystania swoich i rządowych środków na rzecz odbudowy remontu lub budowy drogi lokalnej – mówi premier.

Stojąc na placu budowy obwodnicy Zambrowa premier Tusk gratulował burmistrzowi  Kazimierzowi Dąbrowskiemu tej inwestycji. Nawiązując zaś do zbliżających się wyborów samorządowych mówił że „w tych wyborach polityki i tych partyjnych sporów powinno być jak najmniej”.
- Pierwszym zadaniem samorządowców niezależnie od tego do jakich partii należą i czy należą jest budowanie i myślę że wszyscy mieszkańcy będą usatysfakcjonowani ze swojego samorządu, nie dlatego, że kogoś pokona w tych wyborach tylko, że będą budowali tak jak tutaj w Zambrowie budują obwodnicę – mówił Donald Tusk. I dodawał że będzie „trzymał kciuki za wszystkich którzy z tą wielką ideą budowania będą szli do wyborów, a nie pod hasłem bij przeciwnika”.

Dodajmy, że „budowanie z dala od polityki” to hasło Platformy Obywatelskiej na tegoroczne wybory samorządowe.

cz
pon, 25 października 2010 16:09
Data ostatniej edycji: wt, 26 października 2010 07:27:59

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę