czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

ŁKS odjeżdża rywalom, zmęczona Perspektywa

Albert Rydzewski podczas meczu ŁKS Hetman

Swój dwunasty mecz w tym sezonie wygrała drużyna ŁKS-u 1926 Łomża. Niekwestionowany lider IV ligi pokonał u siebie Hetmana Białystok aż 5 : 0. Niestety druga łomżyńska drużyna, Perspektywa ósmy raz musiała uznać wyższość rywali. Tym razem Osiedlowi ulegli Turowi Bielsk Podlaski 1 : 3.

Gracze ŁKS-u od początku dążyli do zdobycia prowadzenia. Udało im się to już w 11. minucie kiedy to po podaniu Mateusza Laskowskiego celnym strzałem z lewej nogi popisał się Patryk Szymański. Łomżanie nie chcieli poprzestać na jednym trafieniu i raz po raz atakowali bramkę strzeżoną przez Rafała Topczewskiego, który - trzeba podkreślić - kilka razy uratował swój zespół
przed stratą gola. Nie miał już jednak nic do powiedzenia w 24. minucie. Chwilę wcześniej piłkę ręką w polu karnym zagrał Paweł Seweryn. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny, który na gola zamienił Łukasz Adamski. Pod koniec pierwszej połowy ten sam zawodnik podwyższył wynik spotkania na 3 : 0.

Po przerwie oglądaliśmy dużo słabsze widowisko. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, a obaj golkiperzy nie mieli za wiele pracy. Dopiero w 75. minucie doskonałe podanie Arteagi wykorzystał Szymański i tym samym zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. W końcówce na listę strzelców wpisał się jeszcze Adrian Mleczek ustalajac tym samym wynik spotkania na 5 : 0.

Kolejnej porażki doznali za to gracze Perspektywy Łomża. Drużyna prowadzona przez Hieronima Ładę ma jednak na swoje usprawiedliwienie fakt, że w ciągu ostatnich 7 dni musiała zagrać aż trzy trudne pojedynki (miniona niedziela z ŁKS-em, we wtorek z Olimpią Zambrów w Pucharze Polski oraz z Turem). A że praktycznie wszyscy zawodnicy zespołu Osiedlowych pracują i
piłka nożna to tylko hobby, to w potyczce w Bielsku mogło im zabraknąć sił.

Łomżanie w pierwszej połowie przegrywali już 0:2, ale bramkę kontaktową strzelił  doliczonym czasie gry Paweł Zalewski. Po zmianie stron piłkarze Perspektywy mieli sporo sytuacji do wyrównania, jednak piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki rywali. A ci pod koniec meczu zadali jeszcze trzeci cios i spotkanie zakończyło się wynikiem 3 : 1 dla gospodarzy.

W 14. kolejce, która zostanie rozegrana w najbliższy weekend ŁKS wyjedzie do Michałowa (sobota), a Perspektywa w niedzielę o 11.00 podejmie w Łomży Spartę Augustów.