Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Pasowanie na Starszaka

W czwartkowe popołudnie 21 października br. mimo przejmującego zimna i pluchy za oknem w Przedszkolu Publicznym Nr 5 w Łomży panowała gorąca atmosfera. Tego dnia dzieci z najstarszej grupy złożyły uroczyste ślubowanie, po którym Pani Dyrektor Jadwiga Juchniewicz dokonała ceremonii Pasowania na Starszaka.

Przygotowania do uroczystości trwały już od pierwszych dni września. Początkowo dzieci przechodziły okres adaptacji. Poznały swoje panie, kolegów, pomieszczenia przedszkolne, uczyły sie współżycia w grupie. Dużo łatwiej było tym dzieciom, które chodziły wcześniej do przedszkola. To one pomagały "nowym" przedszkolakom przyswajać normy obowiązujące w przedszkolu  czyli Kodeks Przedszkolaka. W dalszym okresie dzieci pod kierunkiem nauczycielek przygotowały część artystyczną, każde dziecko musiało mieć choćby maleńki wkład w tym występie. Dla większości dzieci opanowanie tremy przed publicznym występem było zadaniem bardzo trudnym. Nasze starszaki wykonały je na przysłowiową szóstkę. Pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz zaprezentowały dwa tańce. Po występie dzieci głos zabrała Pani Dyrektor, gratulując dzieciom pomyślnych osiągnięć. Po czym przedstawiciele Rodziców wnieśli flagę narodową i odśpiewano hymn państwowy. Następnie dzieci złożyły ślubowanie, po którym Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania przedszkolaków poprzez położenie na ramieniu każdego dziecka monstrualnego ołówka. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Uroczystość zakończono tortem i słodkim poczęstunkiem.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
nie, 24 października 2010 18:15
Data ostatniej edycji: nie, 24 października 2010 19:43:35

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę