Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Do USA bez wizy?

Być może już niedługo spełni się marzenie wielu mieszkańców Łomży i regionu i do USA będzie można dostać się bez wizy. Amerykanie w ubiegłym roku odrzucili mniej niż 10% polskich wniosków wizowych, a to oznacza, że nasz kraj spełnił wymóg formalny do programu ruchu bezwizowego po daje dziś dziennik Rzeczpospolita.

Na razie Polacy - obok Rumunów i Bułgarów - są jedynymi obywatelami Unii Europejskiej, którzy potrzebują wiz, aby wjechać na terytorium Stanów Zjednoczonych. Dwa lata temu Amerykanie zwiększyli maksymalny próg z 3 do 10%. Dotychczas jednak i ten łagodniejszy próg był dla nas za wysoki. Według najnowszych danych Departamentu Stanu w ubiegłym roku fiskalnym wskaźnik ten wyniósł jedynie 9,8%.
- To dla nas bardzo dobra wiadomość, ponieważ wreszcie udało się nam zejść poniżej psychologicznej bariery 10%. Liczymy więc na to, że już wkrótce wejdziemy do programu bezwizowego - powiedział Rzeczpospolitej Paweł Maciąg, rzecznik prasowy polskiej ambasady w Waszyngtonie.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę