Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Radni do północy

Dziś ostatni dzień na zgłaszanie list kandydatów na radnych. Zgłoszenia przyjmują terytorialne komisje wyborcze, które dziś będą pracowały aż do północy. W zapowiedzianych na 21 listopada wyborach samorządowych tylko na terenie województwa podlaskiego trzeba będzie wybrać ponad 2 tys radnych gmin, miast, powiatów i radnych sejmiku województwa. Dotychczas Miejska Komisja Wyborcza w Łomży zarejestrowała już 163 kandydatów na radnych Rady Miasta Łomża zgłoszonych przez pięć różnych komitetów. Jest już także zarejestrowanych trzech kandydatów na prezydenta Łomży, przy czym termin ich rejestracji upływa dopiero 27 października.

Miejska Komisja Wyborcza w Łomży zarejestrowała dotychczas listy wyborcze zgłoszone przez komitety wyborcze: Prawo i Sprawiedliwość, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Stowarzyszenie Łomżyńskie Filary, KWW Samorządowe Porozumienie Łomży i KWW Wspólna Łomża. Najwięcej kandydatów na radnych wystawił PiS – 46. O trzy osoby mniej ma ją listy SPŁ. To z tego komitetu do Rady Miasta idzie m.in. prezydent Jerzy Brzeziński i jego dwóch zastępców, a także prezesi  dwóch największych spółdzielni mieszkaniowych.
Na listach KWW Wspólna Łomża znajdują się 34 nazwiska, a SLD zarejestrował tylko 25 kandydatów, a ostatni z komitetów, które dotychczas zgłosiły się z listami do MKW  „Łomżyńskie Filary” na razie ma zarejestrowane listy tylko w dwóch z czterech okręgów wyborczych. 

Miejska Komisja Wyborcza w Łomży zarejestrowała już także trzech kandydatów na prezydenta miasta. To Jerzy Brzeziński zgłoszony przez KWW SPŁ, Lech Antoni Kołakowski – kandydat PiS, i Tadeusz Zaremba z KWW Wspólna Łomża. 

Wybory samorządowe odbędą się 21 listopada, natomiast na 5 grudnia została zaplanowana druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę