Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Rowerem do Wizny i dalej...

Główne zdjęcie
Spotkanie w Starostwie Łomżyńskim

Wiosną w województwie podlaskim mogłaby rozpocząć się budowa trasy rowerowej, która ma połączyć pięć województw Polski Wschodniej. Trasa, wybudowana za pieniądze z programu Rozwój Polski Wschodniej, ma prowadzić także do Łomży. Z miasta rowerem będzie można dojechać do Wizny i dalej do Strękowej Góry gdzie ma łączyć się z główną nitką szlaku. Na razie nie wiadomo tylko po której stronie Narwi nasza część trasy rowerowej ma prowadzić.

Projekt pn. „Trasy Rowerowe w Polsce” realizowany jest przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego oraz Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości przy współpracy z samorządami zainteresowanych województw. Zakłada on budowę spójnej trasy rowerowej, która umożliwi ponadregionalną turystykę rowerową, łączącą pięć województw Polski Wschodniej: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie. 

Aktualnie firma Tebodin SAP-Projekt, która jest wykonawcą studium wykonalności, prowadzi prace nad wyznaczeniem przebiegu trasy. Właśnie temu poświęcone było spotkanie w starostwie łomżyńskim. Zakończyło się ono uzgodnieniem dwóch alternatywnych tras przebiegających przez teren Powiatu Łomżyńskiego. Pierwsza to: Wizna-Bronowo-Drozdowo-Piątnica-Łomża, zaś druga przebiegałaby po przeciwnej stronie rzeki Narew trasą: Wizna-Bronowo-Koty-Lutostań-Pniewo-Rybno-Siemień-Łomża.

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przewiduje, że na całą trasę w pięciu województwach wydanych zostanie około 50 milionów euro. Województwo podlaskie otrzyma 8,5 mln euro. Według wypowiedzi Jacka Piorunka, członka Zarządu Województwa Podlaskiego, wykonanie studium wykonalności planowane jest do 21 grudnia br. Konkretne prace związane z realizacją projektu mogą ruszyć już wiosną 2011 roku. Planowany termin wykonania tras rowerowych na obszarze województwa podlaskiego przewiduje się na 2 lata.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę