Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Pikieta pracowników szpitala

Ponad 100 pracowników szpitala w Grajewie manifestowało w czwartek przed siedzibą podlaskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Białymstoku przeciwko - jak mówią - nierównemu traktowaniu ich placówki przez fundusz. Protestujący przynieśli pod siedzibę funduszu małą białą trumnę, znicz i wieniec pogrzebowy symbolizujące - jak mówili - zbliżający się upadek szpitala w Grajewie, jeśli placówka będzie musiała zapłacić nałożoną na niego przez NFZ karę

Manifestację zorganizowały związki zawodowe działające w grajewskim szpitalu. Protestujący mówili, że NFZ "nęka" szpital długotrwałymi kontrolami i nakłada wysokie kary finansowe dlatego, że szpital pozwał Fundusz do sądu, domagając się wypłaty 1,4 mln zł za wykonane w 2009 roku świadczenia medyczne ponad limity.
NFZ właśnie zakończył kontrolę w szpitalu w Grajewie. Fundusz zakwestionował jedną trzecią z ponad 2,2 tys. skontrolowanych świadczeń za 2009 rok. Zarzuca szpitalowi m.in., że wielu pacjentów zamiast w szpitalu mogło mieć takie same świadczenia wykonane w ambulatorium. NFZ domaga się, by szpital zapłacił łącznie około 800 tys. zł.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę