Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

II Akademickie Targi Pracy PWSIP

Targi Pracy odbywają się dziś w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Prezentuje się na nich 25 firm i instytucji. Niestety ofert stałej pracy jest niewiele, a pracodawcy zainteresowani są przede wszystkim pozyskaniem stażystów. Targi zorganizowane zostały z myślą o studentach i absolwentach PWSiP, a także wszystkich zainteresowanych odnalezieniem nowych ścieżek kariery zawodowej.

- Nie jest łatwo dziś w Łomży czy w regionie znaleźć pracę – przyznaje Marlena Włodkowska z
Biura Karier PWSIiP, które po raz drugi zorganizowało Akademickie Targi Pracy. - Aby mieć szansę na pracę trzeba być aktywnym. Dziś już rozsyłanie CV to za mało, trzeba mieć bezpośredni kontakt z pracodawcą, a Targi są ku temu okazją.
I choć z kilkunastu firm prezentujących się na targach, tylko kilka oferowało stało pracę na etat, to jak twierdzą organizatorzy także staże są dla studentów dobrą okazją do poznania firmy i zdobycia doświadczenia.
Wśród nielicznych firm, która oferowała etaty była firma IT Card. Od 1 grudnia pod potrzeby banków spółdzielczych tworzy nowe call center w Łomży.
- Na początek oferujemy pracownikom po 1600 złotych brutto – mówiła przedstawicielka firmy. - Teraz przeprowadzamy rekrutację, bo pracownicy będą musieli przejść w listopadzie szkolenia.
Okazuje się że tego typu pracy w Łomży i regionie jest coraz więcej, bo „przez telefon wszystko można sprzedać”, a u nas jest to co najważniejsze dla tego typu działalności czyli „tania siła robocza”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę