Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Podatki w przyszłym roku będą wyższe...

Mieszkańców Łomży od stycznia będą płacili wyższe podatki. Nie chodzi tu tylko o zapowiadany przez rząd wzrost najpopularniejszego podatku VAT, ale wzrosnąć maja także stawki podatków i opłat lokalnych. W przyszłym tygodni radni Łomży, na ostatniej planowej sesji przed końcem kadencji samorządu, mają uchwalić stawki tych podatków. Z przedstawionych przez prezydenta Jerzego Brzezińskiego propozycji wynika, że stawki generalnie mają wzrosnąć o wskaźnik inflacji czyli 2,6%. Od tej zasady są jednak wyjątki. Na dotychczasowym poziomie mają pozostać opłaty za psy, a znacznie powyżej inflacji, aż o 3,3%, mają za to wzrosnąć podatki płacone od budynków mieszkalnych.

Prezydent Łomży chce obowiązująca w przyszłym roku w Łomży podstawowa stawka podatku od budynków mieszkalnych wynosiła 63 grosze od każdego metra kwadratowego mieszkania czy domu. To o dwa grosze więcej niż obecna stawka.

O 50 groszy miałaby wzrosnąć stawka podatku płaconego od budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej. W tym roku przedsiębiorcy do kasy miasta płacą 19,5 zł od 1 m² powierzchni użytkowej, a w przyszłym roku – zgodnie zgodnie z propozycją prezydenta -  byłoby to równe 20 zł. 

Wyższe mają być także stawki podatków płaconych przez właścicieli samochodów ciężarowych i autobusów.  Za najmniejsze ciężarówki o dopuszczalnej masie całkowitej  3,5-5,5 ton stawka ma być o 16 zł wyższa niż  w tym roku.  Za najmniejsze busy stawka ma wynieść 498 zł wobec 486 w tym roku.

230804070022.gif
cz
cz, 21 października 2010 09:11
Data ostatniej edycji: pt, 22 października 2010 21:02:47

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę