Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Międzynarodowy Dzień Mediacji

W Prokuraturach Rejonowych w Grajewie, Kolnie, Łomży, Wysokiem Mazowieckiem i Zambrowie wyznaczeni prokuratorzy, w miarę możliwości także z udziałem mediatorów, będą dziś udzielali zainteresowanym osobom informacji o możliwościach zastosowania ugodowych metod rozwiązywania konfliktu w sprawach karnych.

Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, zadowalającego obie strony rozwiązania konfliktu karnego. Do polskiego prawa instytucja mediacji wprowadzona została przez kodeks karny obowiązujący od 1 września 1998 roku. Łomżyńskie prokuratury znajdują się w czołówce w kraju pod względem wykorzystywania tego sposobu rozwiązywania najostrzejszych konfliktów sąsiedzkich czy rodzinnych.  

Dzień Mediacji służy szerokiej popularyzacji instytucji pokojowych metod rozwiązywania sporów i został zainicjowany w 2005 roku przez Association for Confict Resolution (Amerykańskie Stowarzyszenie Profesjonalistów w Rozwiązywaniu Konfliktów).


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę