Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

500 zł za antyczeczeńskie nalepki

Główne zdjęcie
Sąd Rejonowy w Łomży

Sąd Rejonowy w Łomży warunkowo umorzył w poniedziałek postępowanie w sprawie 19-latka oskarżonego m.in. o publiczne znieważenie osób narodowości czeczeńskiej – poinformowała Polska Agencja Prasowa. Nastolatek ma jednak zapłacić 500 zł na rzecz miejscowego hospicjum. Wyrok nie jest prawomocny.

W lutym tego roku chłopak został zatrzymany za rozklejanie w autobusie komunikacji miejskiej ulotek, na których były m.in. z hasła: „Nie chcemy was tu”, „mamy tego dość”, „won z naszego miasta” i przekreślona flaga czeczeńska. Prokuratura uznała, że treść tych nalepek  można zakwalifikować jako publiczne nawoływanie do nienawiści do osób narodowości czeczeńskiej i skierowała przeciwko nastolatkowi akt oskarżenia. Przed sądem prokuratura domagała się dla sprawcy pół roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata i dozoru kuratora.
Sąd uznał, że w przypadku niekaranego w przeszłości młodego człowieka, już samo postępowanie karne jest wystarczającą nauczką i warunkowo umorzył postępowanie na rok próby. Jak podaje PAP sąd uzasadniał, że pomysł młodego chłopaka z rozklejaniem ulotek był następstwem wystąpień osób publicznych, które mówiły o tym, że w Łomży nie powinno być ośrodka dla Czeczenów. Sąd uzasadnił również, że oskarżony nie spodziewał się, że jego zachowanie wywoła takie reperkusje.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę