Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Wycieczka do Torunia

Dzieci z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łomży były na edukacyjnej wycieczce w mieście Mikołaja Kopernika.

Wycieczka odbyła się w ciepły i słoneczny weekend październikowy. Była to wycieczka wypełniona wiadomościami historycznymi i nowymi doświadczeniami.

Już pierwszego dnia, a raczej wieczoru dzieci zwiedziły pięknie oświetloną Starówkę w Toruniu. Zobaczyły też niesamowitą fontannę obrazującą układ planet we wszechświecie.
Następnego dnia rano wychowankowie placówki po raz pierwszy wspinali się po drzewach w parku linowym na Barbarce. Była to dla nich wielka przygoda i zmierzenie się w wysokością. Popołudniu lepili pierniki w Domu Kopernika oraz wysłuchali projekcji na temat Torunia i życia wielkiego astronoma. Historię Torunia poznawali też wieczorem, podczas zwiedzania w blasku pochodni Twierdzy Fortu IV.
Ostatniego dnia wycieczki doświadczali rzeczy jeszcze im nieznanych w orbitarium, oraz podczas seansu w planetarium. Nie omieszkali zobaczyć bogatej zabytkowej katedry.  Na koniec wszyscy wspięli się na wieżę ratuszową by jeszcze raz zobaczyć z góry miasto Toruń i pożegnać się z nim.
Wszyscy radośni wieczorem dotarli do placówki. Każdy miał ze sobą swój samodzielnie wykonany pachnący toruński piernik.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę