Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Nauczyciele nagrodzeni i docenieni...

„Nauczyciel to ktoś kto pomaga młodym budować fundament pod ich przyszłe życie” - te słowa Ojca Świętego Jana Pawła II były mottem przewodnim łomżyńskich uroczystościowi z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W Szkole Podstawowej Nr 10 zebrali się dyrektorzy i najlepsi nauczyciele z Łomży i pięciu powiatów dawnego województwa łomżyńskiego. Ponad stu z nich otrzymało nagrody i odznaczenia w tym przyznane przez Prezydenta Rzeczpospolitej złote, srebrne i brązowe Medale za Długoletnią Służbę.

Uroczystość zorganizowali wspólnie Kuratorium Oświaty i Wydział Oświaty UM Łomża. Wśród obecnych byli m.in. ks bp. Stanisław Stefanek, Wojewoda Podlaski Maciej Żywno, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Jacek Piorunek, Poseł Lech Kołakowski, Podlaski Kurator Oświaty Jerzy Kiszkiel, Prezydent Miasta Łomża Jerzy Brzeziński, Starosta Łomżyński Krzysztof Kozicki... Wszyscy  podkreślali znaczenie pracy nauczyciela i trud jaki wkładają oni w przekazywanie młodemu pokoleniu nie tylko wiedzy, ale i wartości.
Jerzy Kiszkiel Podlaski Kurator Oświaty mówił, że nauczyciel to „najpiękniejszy zawód świata”, i że „największa satysfakcją jest wdzięczność uczniów, często okazywana dopiero po latach”. Ks. bp Stanisław Stefanek zwracał uwagę, że „edukacja narodowa to wkład w wielowiekowa budowę narodu” a Jacek Piorunek dodawał, że oświata w Polsce „dobrze funkcjonuje dzięki sercu, która Państwo (nauczyciele – dop.red.) wkładacie w swoją ciężka pracę”.
Podczas uroczystości ponad 130 nauczycieli otrzymało odznaczenia państwowe i resortowe oraz finansowe nagrody Ministra Edukacji Narodowej, Kuratora Oświaty i  Prezydent Łomży. Każdy z trojga nauczycieli docenionych przez ministra otrzymał  7 tys. zł, nagrody kuratora to nieco ponad 3 tys. zł, zaś nagrodzeni przez prezydenta dostali po ponad 2 tys.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę