Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

„Biały Orlik” w Łomży?

Jeszcze w tym roku Łomża może mieć swoje własne lodowisko. Połowę pieniędzy na jego zakup, nawet 300 tys zł, może dołożyć Ministerstwo Sportu. Zarząd Województwa Podlaskiego podjął uchwałę w sprawie wykazu jednostek samorządu terytorialnego rekomendowanych do realizacji składanych lodowisk sezonowych oraz lodowisk stałych w ramach programu „Biały Orlik” w 2010 roku. - Zgodnie z wnioskiem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz założeniami tego pilotażowego programu, Łomża oraz Wasilków zostały wskazane przez zarząd jako lokalizacje priorytetowe, a Choroszcz i Brańsk jako lokalizacje rezerwowe – mówi Jacek Piorunek, członek zarządu województwa.

„Biały Orlik” to swoiste „zimowe wydanie” niezwykle popularnego rządowego programu „Moje boisko Orlik 2012”.  Ministerstwo Sportu i Turystyki chcąc spopularyzować sporty zimowe, wdraża pilotażowy program obejmujący budowę składanych lodowisk sezonowych oraz lodowisk stałych. . Lodowiska składane montowane powinny być na boiskach o nawierzchni poliuretanowej (zbudowanych na podłożu przepuszczalnym), natomiast lodowiska stałe zrealizowane powinny zostać w innym miejscu w bezpośrednim sąsiedztwie Orlika. Lodowiska, które mają mieć powierzchnię minimum 400m2, tak jak i boiska „Orlik” mają być ogólnodostępne.

Ministerstwo szacuje, że koszt budowy lodowiska powinien oscylować w granicach 600 tys. złotych, i wówczas dotacja ministerialna wynosiłaby 300 tys zł, czyli połowę tej kosztów. Jednym z warunków pilotażowego programu jest to, ze lodowiska muszą powstać do końca tego roku.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę