Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Nauczyciele świętują, uczniowie mają wolne

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

„Obyś cudze dzieci uczył...” - to co dawniej było traktowane jako złorzeczenie, dziś staje wyjątkowy dobrym życzeniem. Na kołysanym kryzysami rynku pracy zatrudnienie w zawodzie nauczyciela to gwarancja stabilnej pracy i coraz lepszej płacy. W Łomży w zawodzie nauczyciela pracuje ponad tysiąc osób. Dziś Święto Edukacji Narodowej, potoczne nazywane Dniem Nauczyciela. W szkołach uczniów nie ma...

Po latach zapaści, zawód nauczyciela staje się znowu coraz bardziej prestiżowy. Nauczyciele, są coraz lepiej wykształceni, często po kilku fakultetach, i coraz lepiej wynagradzani. Rządowe plany oszczędności w administracji nie obejmują nauczycieli.  Nauczycielskie pensje wzrosły ostatnio we wrześniu i mają wzrosną również za rok. Do tego coraz więcej – w Łomży już ponad połowa – nauczycieli ma stopień nauczyciela dyplomowanego z najwyższym możliwym uposażeniem.

Święto Edukacji Narodowej zostało wprowadzone 38 lat temu, a obchodzone jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1773 roku. Organizowane z tej okazji akademie są okazją do uhonorowania najlepszych nauczycieli zarówno przez Ministra Edukacji Narodowej, który przyznaje  nauczycielom złote, srebrne, brązowe Krzyże Zasługi, medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody Ministra Edukacji Narodowej za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze, jak i przez kuratorów oświaty, władze samorządowe oraz dyrektorów szkół. W Łomży miejskie uroczystości z okazji Święto Edukacji Narodowej odbędą się jutro w Szkole Podstawowej nr 10.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę