Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Dyskusja nie na temat?

Burzliwa debata o planie zagospodarowania przestrzennego obszaru u zbiegu ulic Zawadzkiej, Wyszyńskiego i Sikorskiego odbyła się w łomżyńskim Ratuszu. To na tym terenie miałby powstać sklep wielkopowierzchniowy – czyli o powierzchni powyżej 2 tysięcy metrów kwadratowych. Na debatę – oprócz przedstawiciela władz Łomży, miejskiego architekta i autorki planu zagospodarowania, przybyli licznie członkowie Rady Łomżyńskich Handlowców. Odczytali swoje stanowisko, które przyjęli po zapoznaniu się z projektem planu. W stanowisku po raz kolejny podkreślili, że są za budową supermarketu – ale poza obrębem Łomży - mówi Andrzej Grzymała.

Autorka projektu zagospodarowania terenu wokół ulic Zawadzkiej, Sikorskiego i Wyszyńskiego w Łomży Katarzyna Kuźniak. Pani architekt przybliżyła zebranym plany zawarte w projekcie.
Uwagę zwróciła zwłaszcza na bliskość kościoła i zabytków, które – jak powiedziała, będą objęte szczególną troską.
Spotkanie w Ratuszu trwało ponad 2 godziny – ale zdaniem wiceprezydenta Łomży Marcina Sroczyńskiego, dyskusja w większości była nie na temat.
Przypomnijmy, terenem przy kościele Miłosierdzia Bożego w Łomży od lat zainteresowana jest jedna z największych firm developerskich Echo Investment. Chce wybudować tam największe w regionie centrum handlowe. Radni łomżyńscy polecili opracowanie planu zagospodarowania obszaru przy ulicy Zawadzkiej i Sikorskiego w Łomży z uzwględnieniem supermarketu, bo dotychczasowy plan zabraniał lokalizacji sklepu w tym miejscu.
Plan od tygodnia można oglądać w ratuszu, a przez najbliższe 3 tygodnie uczestnicy publicznej debaty mogą zgłaszać uwagi do projektu. Ma je rozpatrywać Prezydent Łomży, a następnie miejscy radni.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę