Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Dokupimy (nie dla nas) szynobusy

Główne zdjęcie
WOŚPowy „pociąg specjalny” SA 133-012. To jak do tej pory jedyny szynobus nielezący do samorządu województwa podlaskiego, który dojechał do Łomży. (10 stycznia 2010)

Dwa nowe i cztery używane szynobusy jeszcze w tym roku zakupi samorząd województwa podlaskiego. Wojewoda Podlaski podpisał umowę z Marszałkiem Województwa Podlaskiego dotyczącą dofinansowania z dotacji celowej budżetu państwa ich zakupu kwotą niemal 7,3 mln zł. Tym samym liczba szynobusów stanowiących własność województwa podlaskiego wzrośnie do 15. Niestety żaden z nich nie będzie jeździł do Łomży...

Dotacja którą samorząd województwa otrzyma z budżetu państwa pokryje 80% kosztów planowanych zakupów Resztę samorząd dołoży z własnej kiesy. Po podpisaniu umowy Jarosław Dworzański, marszałek województwa mówił dziennikarzom, że zakup nowych szynobusów „w istotny sposób” poprawi warunki podróżowania w regionie. Obniży też koszty funkcjonowania transportu finansowanego przez samorząd, bo nowe pojazdy są tańsze w eksploatacji.
Obecnie w województwie jest dziewięć szynobusów zakupionych z wykorzystaniem dotacji europejskich, które obsługują wszystkie trasy w regionie. To m.in. pociągi do Suwałk, Szepietowa, Czeremchy, Hajnówki a nawet Siedlec w województwie mazowieckim. Te nowo zakupione mają ruszyć na trasy od początku przyszłego roku. Niestety żaden z nich nie będzie jeździł do Łomży, bo wcześniej należałoby naprawić fragment torowiska od Śniadowo do Łomży. Na to jednak pieniędzy władze województwa nie szukają.

cz
pon, 11 października 2010 22:59
Data ostatniej edycji: wt, 12 października 2010 07:03:41

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę