Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Pozwolenie na „ósemkę”

Wojewoda Podlaski Maciej Żywno udzielił pozwolenia na budowę i rozbudowę krajowej „ósemki” do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Jeżewo-Białystok. Całkowita długość drogi wynosi 24,5 km. - W poniedziałek informacja o decyzji zostanie opublikowana, a po 28 dniach, jeśli nie wpłyną odwołania od tej decyzji, stanie się ona ostateczna – mówi Jolanta Gadek rzecznik prasowy Wojewody Podlaskiego.

Pozwolenie wojewody to kolejny – już ostatni - dokument niezbędny do rozpoczęcia faktycznych robót drogowych.  
Inwestycja obejmuje m.in.: budowę dwóch jezdni drogi krajowej, każda po dwa pasy ruchu wraz z pasami włączenia i wyłączenia w rejonie projektowanych węzłów - „Jeżewo” i „Rzędziany”, „Złotoria”, „Dzikie” - budowę układu równoległych dróg lokalnych na odcinku całej inwestycji, w tym budowę tzw. drogi autobusowej na odcinku od węzła Jeżewo do miejscowości Porosły. Drogowcy mają zbudować też 6 przejazdów gospodarczych dla zapewnienia komunikacji lokalnej pomiędzy obiema stronami drogi ekspresowej, dwa miejsca do ważenia i kontroli pojazdów dla Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego, przepusty drogowe i melioracyjne wraz z urządzeniami zapewniającymi możliwość przejść dla zwierząt małych i średnich i most na rzece Narew.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę