Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Sanepid szuka dopalaczy

W całym województwie podlaskim prowadzone są kolejne kontrole miejsc, w których oferowane mogą być do sprzedaży tzw. dopalacze. Kontrolowane są puby, dyskoteki, stacje benzynowe, hipermarkety, sexshopy, sklepy spożywcze itp. - Zgodnie z decyzją Głównego Inspektora Sanitarnego, w momencie stwierdzenia sprzedaży w nich tzw. dopalaczy, takie obiekty zostaną zamknięte – mówi Andrzej Jarosz rzecznik prasowy WSSE w Białymstoku, dodając, ze od soboty w całym województwie zamknięto dotychczas 19 sklepów z dopalaczami i jedną hurtownię.

- Inspektorzy sanepidu działają na podstawie decyzji Głównego Inspektora Sanitarnego wydanej w dniu 02.10.2010r., nakazującej wycofanie z obrotu na terenie całego kraju wyrobu o nazwie „Tajfun” oraz wszystkich podobnych wyrobów mogących mieć wpływ na bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia ludzi – przypomina Jarosz. -  Państwowa Inspekcja Sanitarna województwa podlaskiego przeprowadziła od soboty 2 października do dziś (6 października 2010 roku do godz. 11.00)  186 kontroli obiektów, w tym 97 z udziałem policji, w których sprzedawane były lub mogły być sprzedawane tzw. dopalacze. Celem tych kontroli było spowodowanie natychmiastowego zaprzestania działalności obiektów służących produkcji, obrotowi hurtowemu i detalicznemu tych wyrobów oraz wycofanie ich z obrotu, w tym zamknięcie obiektów służących produkcji, obrotowi hurtowemu i detalicznemu.
Efekty tej kontroli w województwie podlaskim to zamknięcie dotychczas 20 takich placówek (19 sklepów i 1 hurtowni). Najwięcej było ich w Białymstoku – 10 sklepów (w tym jedna hurtownia), w Suwałkach 3 sklepy w Augustowie i Łomży po 2 sklepy, w Grajewie, Bielsku Podlaskim i  Sokółce zamknięto po jednym sklepie.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę