Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Teatr Lalki i Aktora z Łomży w Hiszpanii

Główne zdjęcie
Jarosław Antoniuk i Daniel Lovecchio w Hiszpanii

W piątek i w sobotę na deskach Teatro Tyl Tyl w Madrycie łomżyński Teatr Lalki i Aktora wystawi „Czerwonego kapturka”. Występ łomżyńskich artystów w Hiszpanii jest efektem podpisanej w ubiegłym roku umowy o współpracy artystycznej pomiędzy teatrami. W jej ramach reżyser Daniel Lovecchio wystawił sztukę „Echa” w Łomży, a Jarosław Antoniuk, dyrektor łomżyńskiego teatru realizuje właśnie w Madrycie w wersji hiszpańskiej „Czerwonego kapturka” Jana Brzechwy.

Spektakl „Czerwony Kapturek” nie został wybrany przypadkowo. Jest to widowisko zrealizowane niekonwencjonalnie, posiadające swój styl i modernistyczną estetykę. Ma doskonałe recenzje w kraju i za granicą, stało się wydarzeniem artystycznym we współczesnym teatrze dla dzieci i dotychczas kilkakrotnie reprezentowało polski teatr lalkowy poza granicami kraju m.in. w Chorwacji, Bośni i Hercegowinie, Serbii, Niemczech, Słowenii. Do tej pory spektakl otrzymał 10 nagród międzynarodowych: Grand Prix Festiwalu w Banja Luce, Sarajewie, Kragujevacu, dwie nagrody reżyserskie, dwie nagrody za scenografię i trzy aktorskie. Był także prezentowany na  scenach polskich i zagranicznych teatrów poza konkursem jako widowisko gościnne.
Artyści łomżyńskiego teatru liczą, że również w Hiszpanii przypadnie do gustu najmłodszym widzom. Oryginalną wersję „Czerwonego kapturka” w wykonaniu łomżyńskich aktorów, widzowie z Madrytu będą mogli zobaczyć w piątek i sobotę, a w niedzielę zaplanowana jest premiera sztuki z madryckim zespołem aktorskim w reżyserii Jarosława Antoniuka. Spektakl ma na stałe wejdzie do repertuaru Teatru Tyl-Tyl.

cz
śr, 06 października 2010 13:22
Data ostatniej edycji: cz, 07 października 2010 06:53:03

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę