Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Szli po pieniądze... dostali „zapewnienie o życzliwości”

Mający ponad 80 lat tradycji ŁKS Łomża nie przeżył... Nawiązujący do jego tradycji nowy ŁKS 1926 Łomża także boryka się z kłopotami finansowymi. Właśnie m.in. o nich z prezydentem Jerzym Brzezińskim rozmawiali wczoraj członkowie zarządu klubu. Jak relacjonują to spotkanie działacze sportowi „Prezydent zapewnił o życzliwości” i obiecał też „spotkanie z potencjalnymi sponsorami” i „sfinansowanie strojów (...) jednak termin realizacji zakupu tychże jest uzależniony od znalezienia odpowiedniej kwoty w tegorocznym budżecie.”

Historyczny ŁKS Łomża – jeden z najstarszych klubów piłkarskich w Polsce - „nie przeżył” bo jak twierdzą jego dawni działacze nie miał wsparcia ze strony prezydenta Łomży który „nie lubi piłki nożnej”. Władze miasta tłumaczyły, że pieniędzy nie przekazywano, bo prawo zabraniało dotować klubu które mają zobowiązania publiczne - np. wobec ZUS i Urzędu Skarbowego, a ŁKS właśnie takie miał.
Problem ten miał zniknąć wraz z wraz ze zniknięciem starego klubu i powołaniem nowego... tak przynajmniej  rozumieli to uczestniczący w ostatnim Walnym Zgromadzeniu członkowie ŁKS-u, którzy przyjęli uchwałę o „przekazaniu tradycji” do nowego stowarzyszenia Łomżyński Klub Sportowy 1926 w Łomży. Od momentu powołania pod koniec lipca stowarzyszenie to jednak nie otrzymało żadnego wsparcia finansowego od władz miasta Łomża. Czy takie wsparcie będzie? Jak czytamy w oświadczeniu wydanym przez członków zarządu ŁKS 1926 Łomża po poniedziałkowym spotkaniu z prezydentem Jerzym Brzezińskim „Pan Prezydent zapewnił o życzliwości, jaką darzy ŁKS 1926” i zaproponował aby z inicjatywy miasta odbyło się spotkanie „z potencjalnymi sponsorami”. Prezydent miał złożyć także obietnicę „sfinansowanie strojów dla wszystkich zespołów grających pod szyldem ŁKS 1926 i Młodzieżowego ŁKS” jednak – jak zauważają działacze klubu „termin realizacji zakupu tychże jest uzależniony od znalezienia odpowiedniej kwoty w tegorocznym budżecie. Wg słów włodarza Łomży można na to liczyć również jeszcze w październiku.”
Większe pieniądze na ŁKS 1926 być może będą w przyszłym roku. „Jerzy Brzeziński zachęcił również Zarząd ŁKS 1926 do udziału w proponowanych przez Miasto programach dofinansowujących stowarzyszenia działające na terenie Łomży. Zapewnił też, że w opracowywanym projekcie budżetu na rok 2011 znajdzie się pokaźna kwota na sport kwalifikowany, tj. na kluby sportowe działające w Mieście, w tym ŁKS 1926” - czytamy w oświadczeniu zarząd stowarzyszenia ŁKS 1926.

200829104429.jpg
cz
wt, 05 października 2010 07:16
Data ostatniej edycji: wt, 05 października 2010 07:31:28

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę