Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

SHiUZ na sprzedaż

Jeszcze tylko przez tydzień rolnicy mogą zapisywać się na udziały w Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Bydgoszczy. Należąca do Skarbu Państwa spółka, której oddział znajduje się m.in w Piątnicy, właśnie jest prywatyzowana. Minister Skarbu Państwa oferuje 266.470 udziałów o nominalnej wartości 50 zł. Cena zbycia udziału została ustalona na kwotę 135 zł.

To największa Stacja Unasieniania Zwierząt w Polsce i jedna z największych w Europie. Istnieje na rynku polskim od ponad 50 lat. Świadczy usługi w zakresie inseminacji bydła i trzody chlewnej, a także pszczół w rejonie północnej i wschodniej części kraju.

Uprawnionymi do składania wniosków w sprawie odpłatnego nabycia udziałów spółki są producenci rolni (gospodarstwa osób fizycznych i prawnych, w tym rolnicze spółdzielnie produkcyjne, przedsiębiorstwa rolne) współpracujący z nią w okresie ostatnich dwóch lat. Dotyczy to także współpracy za pośrednictwem inseminatorów. Każdemu uprawnionemu, który złoży wniosek, zostanie przydzielony co najmniej jeden udział, przy czym ie można nabyć więcej niż 1% udziałów w kapitale zakładowym spółki.
Wniosek na nabycie udziałów Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy  można składać do 11 października 2010 roku do godz. 12.00. w siedzibie oddziału Piątnica, ul. Czarnocka 56. Wnioski na udziały mogą być składane osobiście jak również wysłane pocztą, przy czym w przypadku wniosków składanych drogą pocztową musi być to przesyłka polecona za potwierdzeniem odbioru (decyduje data stempla pocztowego nadania przesyłki).


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę