Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Przyszli po Tajfuny...

Główne zdjęcie
fot. podlaska.policja.gov.pl

Kilkuset inspektorów sanitarnych wspieranych przez prawie 3000 policjantów wkroczyło, dziś jednocześnie do prawie 1000 sklepów i hurtowni z dopalaczami, działających na terenie całego kraju. W województwie podlaskim inspektorzy sanitarni przy wsparci blisko 50 policjantów weszli do 16 punktów sprzedaży dopalaczy. Do godziny 16:30 w czterech z nich ujawnione zostały substancje zakazane – podaje KWP w Białymstoku. - Ich próbki zostaną poddane wnikliwej analizie laboratoryjnej.

Inspektorzy i policjanci weszli do sklepów z dopalaczami działając na mocy decyzji Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie wycofania z obrotu wyrobów o nazwie „Tajfun” oraz wszystkich podobnych wyrobów, mogących mieć wpływ na bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia ludzkiego. Inspektorzy zabezpieczają specyfiki sprzedawane w sklepach z dopalaczami, a ich próbki zostaną przekazane do badań laboratoryjnych. Decyzja Głównego Inspektora Sanitarnego nakazuje także zaprzestania działalności w obiektach służących produkcji, obrotowi hurtowemu i detalicznemu tych wyrobów.

Przypomnijmy kilka dni temu pięcioro białostockich licealistów trafiło do szpitala po plenerowej imprezie integracyjnej na której „eksperymentowano” z tzw. dopalaczami. 16-latek i jego 4 koleżanki słaniali się na nogach, wymiotowali, mieli przekrwione oczy i drżały im ręce. Cała piątka nastolatków trafiła do szpitala, gdzie po udzieleniu pomocy wszyscy pozostali na obserwacji.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę