Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Rzeźbiarz nagrodzony

Główne zdjęcie
Kazimierz Krupiński

Kazimierz Krupiński, rzeźbiarz ze wsi Sierzputy Zagajne (gm. Śniadowo), zdobył kolejne trofeum. Tym razem wygrał ogólnopolski konkurs na rzeźbę o tematyce muzycznej organizowany przez Muzeum Okręgowe w Lesznie.

Zwycięską rzeźbę świerszcza, grającego na basetli, wykonał z drewna lipowego. Pracował nad nią, jak sam przyznaje, tylko dwa dni. - Z pomysłem nosiłem się rok – mówi Kazimierz Krupiński. - W Lesznie wygrał sobowtór rzeźby, bo oryginał sprzedałem małżeństwu z Sulejówka.

Prace artysty znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą m.in. w Niemczech, Francji, Belgii, Czechach, Austrii, Szwecji, Węgrzech, Litwy, Danii, Estonii, USA oraz Kanady.

 

210204100642.gif
Foto: Kazimierz Krupiński
Foto: Nagrodzona rzeźba
Foto: Nagrodzona rzeźba
mm
so, 02 października 2010 15:11
Data ostatniej edycji: so, 02 października 2010 18:58:26

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę