Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Asystent (medialny) u prezydenta

Jerzy Brzeziński zatrudnił asystenta. Jest nim Wawrzyniec Kłosiński. Dziennikarz „pracuje” z prezydentem Łomży od listopada 2008 roku, przy czy przez niemal równe 20 miesięcy w biurze prasowym ratusza był na pracach interwencyjnych skierowany tu z Urzędu Pracy. - Asystentem prezydenta jestem chyba od 7 czerwca 2010 roku – mówi Kłosiński.

Możliwość zatrudniania asystentów i doradców samorządowcom dała znowelizowana pod koniec 2008 roku ustawa o pracownikach samorządowych. Na stanowisko doradcy czy asystenta nie przeprowadza się naboru, który zgodnie z ustawą  należy organizować na wolne stanowiska urzędnicze. Doradcy i asystenci nie muszą posiadać wykształcenia wyższego tak jak jest to wymagane w stosunku do osób zatrudnianych na kierowniczych stanowiskach urzędniczych. Zatrudnienie na stanowiskach doradców i asystentów następuje na czas pełnienia funkcji przez samorządowca który go zatrudnia (czyli po ewentualnych przegranych wyborach samorządowych asystent odchodzi razem z prezydentem). 
Zgodnie z prawem prezydent Łomży mógłby mieć nawet 5 asystentów i doradców. Jak mówi Wawrzyniec Kłosiński Jerzy Brzeziński ma jednego. W zakresie jego obowiązków jest - ogólnie mówiąc - współpraca z mediami, ale nie tylko. To także przygotowywanie oficjalnych wystąpień prezydenta Brzezińskiego, dokumentacja fotograficzna „wszystkiego co się dzieje w mieście”, i m.in. przygotowywanie materiałów prasowych na zewnątrz np. do katalogów czy folderów.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę