Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Projektanci z Gdańska zaprojektują obwodnice Stawisk i Szczuczyna...

Transprojekt Gdański złożył najkorzystniejsze oferty na zaprojektowanie obwodnic Stawisk i Szczuczyna – orzekła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku. Dokumentacja pierwszej z nich ma kosztować niemal równe 820 tys zł, druga będzie droższa – jej koszt to nieco ponad milion złotych. Obie miejscowości znajdują się w ciągu planowanej drogi ekspresowej S-61, czyli międzynarodowej trasy Via Baltica.

Opracowana dokumentacja techniczno-prawna będzie podstawą do uzyskania przez Generalną Dyrekcje Dróg Krajowych i Autostrad decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, i do ogłoszenia przetargu na wykonanie robót budowlanych. Zwycięzca przetargu będzie miał na to 9 miesięcy od chwili podpisania umowy.

Przypomnijmy obwodnica Stawisk ma mieć długości 6,49 km, a Szczuczyna 8,027 km. Część pieniędzy na ich budowę GDDKiA ma pozyskać z funduszy unijnych. Obie obwodnice znajdują się na „Liście projektów indywidualnych dla Programu Rozwój Polski Wschodniej”. Obwodnica Stawisk miałaby kosztować niemal 111 mln zł, przy maksymalnym dofinansowaniu z RPW 32,5 mln zł, a obwodnica Szczuczyna niemal 166 mln zł (dofinansowanie 33,6 mln zł). Zgodnie z harmonogramem obwodnice Stawisk i Szczuczyna mają zostać zbudowane w latach 2011-2013.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę