Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

CAZ na pracę...

Główne zdjęcie
Mieczysław Bieniek, dyrektor PUP w Łomży

Około 200 tys zł kosztowało przygotowanie pomieszczeń, w którym łomżyńscy bezrobotni mają być aktywizowani zawodowo. W piątek w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży oficjalnie otwarto Centrum Aktywizacji Zawodowej. Pracują tu pośrednicy pracy, doradcy zawodowi i specjaliści ds. rozwoju zawodowego, mają wspólnie z bezrobotnymi podjąć działania zmierzające do zmiany ich sytuacji zawodowej. - Praca to nie tylko źródło dochodów, ale także źródło godności człowieka – mówił ks bp. Tadeusz Bronakowski, który poświęcił nowe pomieszczenia łomżyńskiego Centrum Aktywizacji Zawodowej i modlił się w intencji tych wszystkich, którzy będą korzystać z pomocy CAZ.

Janina Mironowicz, Krzysztof Kozicki, Jerzy Brzeziński, Mieczysław Bieniek
Janina Mironowicz, Krzysztof Kozicki, Jerzy Brzeziński, Mieczysław Bieniek
Bp Tadeusz Bronakowski poświęcił nowe pomieszczenia
Bp Tadeusz Bronakowski poświęcił nowe pomieszczenia
Bp Tadeusz Bronakowski przy jednym ze stanowisk
Bp Tadeusz Bronakowski przy jednym ze stanowisk

- Ogromna większość osób spośród znajdujących się w rejestrach bezrobotnych, chce znaleźć prace i zmienić swoją, dziś czasami tragiczną, sytuację życiową - mówił Mieczysław Bieniek, dyrektor PUP w Łomży, w porannej rozmowie na antenie Radia Nadzieja.
Niestety nie jest to łatwe, a ostatni kryzys gospodarczy przyczynił się także u nas do wzrostu bezrobocia. Na koniec sierpnia w łomżyńskim PUP zarejestrowanych było niemal 5200 bezrobotnych, czyli o niemal pół tysiąca więcej niż rok wcześniej i to przy zaangażowaniu ogromnych środków na tzw. aktywne formy zwalczania bezrobocia. W ubiegłym roku na aktywizację bezrobotnych tylko łomżyński PUP przeznaczył  ok. 14 mln zł, a w tym roku ma to być aż ponad 16 mln zł. I właśnie osoby zajmując się wydatkowaniem tych pieniędzy, czyli aktywizacją bezrobotnych, pracują w Centrum Aktywizacji Zawodowej.
- CAZ jest wyspecjalizowaną komórka organizacyjną PUP w Łomży. Ma przede wszystkim ułatwić bezrobotnych i poszukującym pracy start zawodowy lub powrót na rynek pracy – tłumaczył dyrektor Bieniek. Dyrektor dodawał, że faktycznie komórkę tę w strukturze Urzędu wydzielono już rok temu, a jej powołanie było obowiązkiem wynikającym ze znowelizowanej ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.
CAZ odpowiada za obsługę osób bezrobotnych, poszukujących pracy i pracodawców w zakresie pośrednictwa pracy, szkoleń i doradztwa zawodowego. Zajmujący się aktywizacją bezrobotnych doradca ustala z bezrobotnym indywidualny tok rozwoju zawodowego, proponując szkolenia, staż,  prace interwencyjne czy roboty publiczne. Zajmuje się także współpracą z pracodawcami, pomagając im w doborze przyszłych pracowników i organizując giełdy pracy, podczas których pracodawca ma możliwość bezpośredniego kontaktu z zainteresowanymi.

W piątek po południu oficjalnego otwarcia Centrum Aktywizacji Zawodowej w Łomży, przecinając zieloną wstęgę, dokonali wspólnie: Krzysztof Kozicki, starosta łomżyński, Jerzy Brzeziński, prezydent Łomży i Janina Mironowicz dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę