Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pięć lat wiezienia za zabójstwo młodej mieszkanki Kolna

Jest wyrok w głośnej sprawie zniknięcia młodej kobiety z Kolna. Marka W. oskarżonego o zabicie żony i ukrycie jej zwłok łomżyński sąd skazał dziś (23.09) na karę pięciu lat więzienia. Do zdarzenia miało dojść w Kolnie, latem 2000 roku. Zwłok młodej kobiety nigdy nie odnaleziono, proces, wznowiony dzięki uporowi rodziców ofiary, także nie wyjaśnił przebiegu zdarzeń.

Uzasadniając wyrok sąd stwierdził, że udział Marka W. w nagłym zniknięciu żony nie budzi wątpliwości, jednak musi opierać się tylko na poszlakach. Dlatego sąd zmienił kwalifikację czynu z zabójstwa na nieumyślne spowodowanie śmierci.

Matka zaginionej kobiety, Grażyna Siwik nie miała do sądu zastrzeżeń w związku ze zmianą kwalifikacji czynu" "To jest ciężka sprawa, sprawa poszlakowa" - przyznała. Dla rodziców ważniejsze było poznanie losów córki, niż ukaranie byłego zięcia. "Nawet, gdyby skazano go na tysiąc lat, to dla mnie żadna satysfakcja. Nie mam córki. Nie mam swojego dziecka" - mówiła kobieta. Miała nadzieję, że dzięki zeznaniom świadków dowie się więcej. Apelowała do oskarżonego, aby powiedział, że może szukać choćby szczątków córki. "To byłoby dla mnie ukojenie bólu" - powiedziała.

Prawdziwe losy Katarzyny W. pozostają niewiadomą. Wyrok w sprawie jej męża jest nieprawomocny.

Drugi z oskarżonych, Krzysztof B., którego prokuratura oskarżyła m.in. o utrudnianie postępowania i zacieranie śladów przestępstwa, został przez sąd uniewinniony.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę