Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

Świętowanie w ARiMR

Główne zdjęcie
Liczne medale i odznaczenia

Przyjechał minister Marek Sawicki, i najważniejsi „ludowcy” z regionu. Była Msza święta na której został poświęcony sztandar i akademia z medalami „zasłużony dla rolnictwa” i odznaczeniami „dziesięciolecia”. Były też stoiska z produktami zakładów przetwórstwa rolno-spożywczego z całego regionu... Tak jubileusz 10-lecia świętował znajdujący się w Łomży Podlaski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Minister Marek Sawicki wręcza odznaczenia, na pierwszym planie Jerzy Leszczyński
Minister Marek Sawicki wręcza odznaczenia, na pierwszym planie Jerzy Leszczyński
Minister Marek Sawicki wręcza odznaczenia
Minister Marek Sawicki wręcza odznaczenia
Minister Marek Sawicki i wicewojewoda Wojciech Dzierzgowski
Minister Marek Sawicki i wicewojewoda Wojciech Dzierzgowski
Dyrektor oddziału Walenty Korycki
Dyrektor oddziału Walenty Korycki
Liczne medale i odznaczenia
Liczne medale i odznaczenia
Sala wystaw
Sala wystaw

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa powstała w 1994 r. w celu wspierania rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich. Dopiero jednak na początku 2000 roku Agencja zaczęła tworzyć swoje oddziały regionalne we wszystkich województwach. Początkowo siedziba Podlaskiego OR znajdowała się w Białymstoku, ale oficjalnie wobec problemów ze znalezieniem odpowiednich pomieszczeń na biuro, siedzibę „OR10”, które wówczas organizował Wojciech Dzierzgowski, przeniesiono do Łomży, do budynku po byłym urzędzie wojewódzkim, w Białymstoku pozostawiając tzw. Biuro Obsługi Wniosków.  Uroczyste otwarcie „łomżyńskiego” Oddziału ARiMR miało miejsce 26 września 2003 roku. Niemal równo rok później (18 października 2004r.) w Łomży w siedzibie Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR oficjalnie, w obecności m.in. ówczesnego  Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, zainaugurowano wypłatę dopłat bezpośrednich do gruntów dla polskich rolników.

Od początku powstanie ARiMR był łakomym kąskiem dla działaczy politycznych. Każda zmiana ekipy rządowej w Polsce wiązała się ze zmianami także w gabinecie dyrektorów oddziałów regionalnych ARiMR (a najczęściej także na fotelach kierowników w Biurach Powiatowych). W 10-letniej historii dyrektorami Oddziału ARiMR-u w Łomży byli działacze partyjni lub kojarzeni z partiami: Wojciech Dzierzgowski (PSL), Wojciech Szczepkowski (SLD), Grzegorz Jakuć (PiS), Bogdan Domagała (PiS),  Tomasz Gan (Samoobrona), Bogdan Domagała z PiS, Zbigniew Kamiński (PSL) i obecnie (od stycznia 2009r.) Walenty Korycki (PSL).
Międzyczasie dwukrotnie obowiązki dyrektora sprawował jeszcze Jerzy Leszczyński – jedyny człowiek w dziś czteroosobowym kierownictwie Oddziału od chwili jego powstania.  

Dodajmy, że dziś „OR10” zatrudnia około 700 osób, a w sumie od początku istnienia pomiędzy rolników rozdzielił już ok. 7 miliardów złotych.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę