Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Hotelu nad Narwią nie będzie...

Główne zdjęcie
Miasto chce aby tu powstał hotel...

Nie znalazły nabywcy dwie miejskie działki przy ul. Rybaki, które miasto chciało przeznaczyć pod budowę hotelu z restauracją i SPA. Dziś w ratuszu odbył się przetarg ustny na którym miano oddać w użytkowanie wieczyste, na okres 99 lat m.in. teren przy Narwi. Wycenianą na kwotę 1,8 mln zł nieruchomością o powierzchni ok. 8 tys m2 nikt jednak nie był zainteresowany.

Zgodnie z ogłoszeniem działki przy ul. Rybaki w Łomży, choć brak na nie planu zagospodarowania przestrzennego, to zgodnie z wydaną w ubiegłym roku decyzją o warunkach zabudowy, są przeznaczone pod budowę hotelu z restauracją, SPA, wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. I właśnie pod taki cel miałby je wykorzystać potencjalny nabywca. Budowa miałaby rozpocząć się nie później niż w 2 lata, a jej zakończenie maksymalnie w 4 lata od nabycia nieruchomości.
Dodatkowym atutem wystawianych działek było to, że tuż przy tych działkach miasto planuje budowę bulwarów z przystanią wodną. Bulwary mają być gotowe o końca listopada 2012 roku, a więc teoretycznie hotel stanąłby w atrakcyjnym miejscu. Niestety zaproponowana przez miasto cena 1,8 mln zł okazała się za wysoka i to nawet przy założeniu, że nabywca nieruchomości nie musi płacić całej wylicytowanej kwoty, ale tylko tzw. pierwszą opłatę z tytułu użytkowania wieczystego gruntu w wysokości 25% uzyskanej w przetargu ceny.
Jak mówili łomżyńscy przedsiębiorcy „z branży”, którzy w tym samym przetargu licytowali małą (556 m2) działkę przy ul. Dwornej, miasto za tereny nad Narwią chciało za dużo.
- Zakup działki to tylko kropla w kosztach, które trzeba by ponieść aby zrealizować tu taką inwestycję, a pieniądze wyłożone na nią będą się zwracały przez dziesięciolecia, więc lepiej zainwestować w coś co szybciej zarobi.        

Dodajmy, że działka przy ul Dwornej, której cena wywoławcza wynosiła 157 tys zł ostatecznie „poszła” za 230 tys zł.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę