Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Podwyżka w Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej

Na niespełna dwa miesiące przed końcem kadencji samorządu prezydent Jerzy Brzeziński zmienił zasady wynagradzania członków powołanej przez siebie trzy lata temu Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. „Zarobki” ośmioosobowego gremium uzależnione są od minimalnego wynagrodzenia, które i tak rośnie co roku, ale te nowe zasady są znacznie korzystniejsze niż dotychczasowe.

W poniedziałek prezydent, specjalnym zarządzeniem, zmienił dwa zapisy w przyjętym niemal równe trzy lata temu regulaminie Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Zgodnie z nowym ich brzmieniem każdy z członków Komisji biorących udział w jej posiedzeniu, otrzyma 20% najniższego wynagrodzenia ogłaszanego na dany rok w Monitorze Polskim, za rozpatrzenie każdego z tematów objętych opinią Komisji. Do tej pory jej członkowie za udział w posiedzeniu, otrzymywali „tylko” 15% najniższego wynagrodzenia i to niezależnie od liczby tematów objętych opinią Komisji.
Zmienia się także wysokość wynagrodzenia Przewodniczącej Komisji. Dotychczas za jedno posiedzenie, niezależnie od liczby tematów objętych opinią, otrzymywała 20% najniższego wynagrodzenia, a teraz będzie otrzymywała 30% i to – identycznie jak pozostali członkowie Komisji, za rozpatrzenie każdego z tematów.

Warto dodać, że najniższe wynagrodzenie, do którego odnosi się przyjęty przez prezydenta Brzezińskiego regulamin Komisji, w tym roku wynosi 1317zł, a w momencie powoływania Komisji w 2007 roku było to 936 zł.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę