Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Ciechanowiec: kościół i wikarówka prawie gotowe

Do końca września zakończone zostanie zestawianie osiemnastowiecznego kościoła w Skansenie w Ciechanowcu. Kościół pochodzi z miejscowości Boguty Pianki i przeniesiony został na teren Muzeum Rolnictwa razem z dzwonnicą.

Obok kościoła stanęła wikarówka pochodząca z Kuleszy Kościelnych. Znajdzie się w niej wystawa poświęcona patronowi placówki - ks. Krzysztofowi Klukowi. Kościół można będzie oglądać tylko z zewnątrz.

Uzupełnienie skansenu wsi podlaskiej o budynki sakralne możliwe było dzięki pozyskaniu 3 mln złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego – poinformował zastępca dyrektora Muzeum Rolnictwa - Anna Wiśniewska. Z tych samych środków sfinansowano wymianę dachów na pięciu innych zabytkowych budynkach, przygotowano toalety dla zwiedzających w tzw. leśniczówce oraz wymieniono piece centralnego ogrzewania.

Ciechanowieckie Muzeum kończy także przygotowywanie swojego obiektu filialnego - w Winnej Chrołach już niedługo można będzie zobaczyć jak wyglądała XIX-wieczna szkoła powszechna.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę