Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 09 lutego 2023 napisz DONOS@

1% daje setki tysięcy złotych...

Główne zdjęcie
Pierwsza 10. organizacji OPP Urzędu Skarbowego w Łomży.

Ponad 200 tys zł łomżyńskie Hospicjum, ponad 90 tys Caritas Bliźnim, i po ponad 60 tys zł na szpitale w Zambrowie i Grajewie... Blisko 8,5 mln zł przekazały urzędy skarbowe z województwa podlaskiego od organizacji pożytku publicznego realizując wytyczne podatników odpisujących na rzecz organizacji 1% swojego podatku. Najwięcej pieniędzy z Łomży i z województwa dostała warszawska Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

Jak podaje Radosław Hancewicz, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku, na konto warszawskiej fundacji od mieszkańców województwa podlaskiego trafiło niemal 1,5 mln zł, przy czym niemal 220 tys zł przekazali mieszkańcy Łomży i najbliższej okolicy.
Wśród najbardziej docenianych organizacji, którym zdecydowaliśmy się przekazać 1% naszych podatków jest m.in. Łomżyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” pod wezwaniem Świętego Ducha, a którego konto urzędy skarbowe z województwa podlaskiego przelały 213 686 zł. Zdecydowana większość środków – niemal 194 tys zł - pochodziła z US w Łomży.
Znaczące środki trafiły także na konta Caritas Bliźnim, czyli organizacji OPP utworzonej przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej – 93 tys zł, i konta fundacji zajmujące się pozyskiwaniem pieniędzy an działające w regionie szpitale.  Towarzystwo Nasz Szpital w Zambrowie „zarobiło” z 1% 63 668 zł. Niewiele mniej - 62 679 zł  - uzyskała Fundacja na Rzecz Rozwoju Szpitala Grajewskiego. Niemal 100% tych dwóch ostatnich kwot pochodziło do mieszkańców powiatów odpowiednio zambrowskiego i grajewskiego.  
- Podane kwoty, które do wymienionych organizacji trafiły od podatników z województwa podlaskiego. Oznacza to, że kolejne kwoty mogły trafić do tych organizacji również z innych województw, co z pewnością jeszcze bardziej zwiększyło środki, którymi już dziś mogą dysponować - podkreśla Hancewicz.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę