czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Szybkie bieganie w Warszawie

Podczas mitingu warszawskiego (12.09) a następnie Ligi Juniorów (19.09), które odbyły się na stadionie warszawskiego „Orła” świetnie zaprezentowali się zawodnicy LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża. W minionym tygodniu wszystkie biegi sprinterskie wygrali zawodnicy klubu, a wczoraj były kolejne medale i rewelacyjne wyniki. - Prawdziwą furorę robi Łukasz Nabiałek uzyskujący świetne wyniki wręcz na „zawołanie” - mówi Andrzej Korytkowski - Na słowa uznania zasługują też Ewelina Lubiejewska, Grzegorz Kakareko, Żaneta Lenczewska, Justyna Korytkowska.

Przed tygodniem 100 i 200 metrów padło łupem złotych medalistów Młodzieżowych Mistrzostw Polski w sztafecie 4x400m. Łukasz Nabiałek najpierw w eliminacjach poprawił swój rekord na 100 metrów, aż o 0,21sek. uzyskując 10,82sek. a w finale przy przeciwnym wietrze (-0.3m/s) jeszcze poprawił swój rezultat, tym razem fotokomórka zatrzymała się na wyniku 10,77sek. Świetnego wyniku Łukaszowi pozazdrościł Grzegorz Kakareko i wygrał bieg na 200metrów z rekordem życiowym 21.91(+0.1m/s).
Na 400m zwyciężył Paweł Jasiński (49.81) przed Kamilem Pogorzelskim (50,06). Żaneta Lenczewska zwyciężyła w rzucie oszczepem bijąc rekord życiowy i uzyskała 46, 25m.

Podczas rozgrywanego wczoraj III rzutu Ligi Juniorów w biegu na 400 metrów w ósemce biegaczy w najlepszej serii znaleźli się też nasi zawodnicy. Zwyciężył ze świetnym rezultatem 47.92 Łukasz Nabiałek, który wyprzedził Grzegorza Kakareko 47.94 (nowy rek. Żyć.), a czwarte miejsce zajął Kamil Pogorzelski 49.74. Młodziczka Marta Kaliściak poprawiła swoją „życiówkę” na 100 metrów zajmując drugie miejsce z czasem 13.17sek. Kolejny dobry występ zanotowała oszczepniczka Żaneta Lenczewska 45.39m - I miejsce. Bieg na 3000 metrów to kolejne „życiówki”, Justyna Korytkowska w tym biegu zajęła drugą lokatę bijąc rekord życiowy o 17 sekund (9.48,40) i ustanawiając nowy rekord ziemi łomżyńskiej (poprzedni 9.50,62 A. Pruszkowska- PREFBET) a trzecia na mecie Ewelina Lubiejewska poprawiła własny rekord województwa podlaskiego juniorek młodszych, aż o 15.23 sek! Nowy najlepszy wynik w naszym województwie to 9.51,71 jest to jednocześnie najlepszy wynik w Polsce w tym sezonie w tej kategorii wiekowej!