Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Sprzątają świat, łatwiej oddasz stare radio, albo żarówkę

Już po raz siedemnasty rozpoczyna „Sprzątanie Świata” w Polsce. Przez dwa dni przede wszystkim dzieci i młodzież ze szkół będą zbierać pozostawione przez starszych torebki foliowe, puszki i butelki w lasach, na trawnikach czy łąkach i zaroślach w pobliżu rzek. W tym roku oprócz tradycyjnego sprzątania wybranych miejsc w Łomży przeprowadzona zostanie także zbiórka elektrośmieci. Specjalny samochód, przez dwa dni będzie jeździł po mieście i zbierał stare żarówki, radia, pralki czy lodówki.

Akcje sprzątania świata tradycyjnie już organizują Fundacje „Nasza Ziemia” i „Sprzątanie Świata – Polska”. W tym roku, ogłoszony przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Różnorodności Biologicznej, hasłem przewodnim akcji jest  „Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady”.
Wyruszające do posprzątania miejskich skwerów, łąk, chaszczy i lasów dzieci dostaną z ratusza   rękawice latexowe i worki na zebrane śmieci. Później zebrane nieczystości wywiozą już „zawodowcy” z MPGKiM.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej dziś i jutro chce przeprowadzić także zbiórkę elektrośmieci czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Stare lub zepsute pralki, lodówki, komputery, telefony, świetlówki i żarówki energooszczędne będzie można oddać w kilku miejscach Łomży, gdzie podjedzie specjalny samochód.

Wykaz punktów zbiórki elektrośmieci w dniach 17 i 18 września 2010r.
godz. 7:00 – 8:30 – ul. Sikorskiego, parking przy Targowisku Miejskim, wjazd od ulicy Sikorskiego
godz. 8:40 – 10:10 – Stary Rynek, parking przy Hali Targowej
godz. 10:20 – 11:50 – ul. Księcia Janusza I, parking przy markecie Stokrotka
godz. 12:00 – 13:30 – ul. Małachowskiego, parking przy Regionalnym Domu Kultury
godz. 13:40 – 15:00 – ul. Słowackiego, parking przy targu warzywnym


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę