niedziela, 24 marca 2019 napisz DONOS@

Chcą nam zbudować bulwary...

Pięć firm z Warszawy, Gdańska i Szczecina złożyło oferty w konkursie na budowę pierwszego etapu „bulwarów łomżyńskich”. Do końca listopada 2012 roku przy Narwi w Łomży miało by powstać około pół kilometra ścieżek pieszej i rowerowej, port rzeczny i marina. Za wykonanie zadnia, które ma być dofinansowane ze środków unijnych w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, firmy chcą od niespełna 14 do ponad 17 mln zł.

Otwarcie ofert przetargowych
Otwarcie ofert przetargowych

Przetarg na wyłonienie wykonawcy pierwszego etapu budowy bulwarów miasto ogłosiło w połowie lipca. W środę w ratuszu odbyło się otwarcie pięciu złożony ofert. Ta część prac specjalnej komisji przetargowej, która ma ocenić i wskazać najkorzystniejszą ofertę jest jawna. Bulwary w Łomży chcą budować  warszawskie firmy Mostostal i Warbud, gdańskie Hydrobudowa i Nawimor oraz szczeciński Energopol. Najtańsza z ofert – Warbud-u – opiewa na kwotę niemal 13,75 mln zł, a najdroższa Nawimor-u na nieco ponad 17 mln zł.

Przypomnijmy docelowo bulwary mają się rozpościerać pomiędzy dwoma mostami, ale ze względu na ograniczone możliwości finansowe pracę będą dzielone na etapy. W tym pierwszym, którego dotyczy przetarg  mają zostać zbudowane ścieżki piesza i rowerowa wzdłuż Narwi o długość ok 500 metrów, port rzeczny w okolicach ulic Żydowskiej, marina oraz obiekty dodatkowej infrastruktury takiej jak ulice dojazdowe i parkingi, hangar z warsztatem szkutniczym czy toaletami.
Na pierwszy z nich miasto ma otrzymać dofinansowanie z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Złożony przez miasto wniosek  opiewał na ponad 27 mln zł. Dofinansowanie jakie Łomża ma na ten cel otrzymać – zgodnie z zapowiedziami Jacka Piorunak, członka zarządu województwa - ma wynieść ok 12 mln zł.
Wszystkie firmy składające oferty zobowiązały się w nich do wykonania zadania do 30 listopada 2012 roku. Zgodnie z zapowiedziami ratusza pierwsze prace „ziemne” przy budowie łomżyńskich bulwarów mogłyby ruszyć jeszcze w bieżącym roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę