Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Chcą nam zbudować bulwary...

Główne zdjęcie
Otwarcie ofert przetargowych

Pięć firm z Warszawy, Gdańska i Szczecina złożyło oferty w konkursie na budowę pierwszego etapu „bulwarów łomżyńskich”. Do końca listopada 2012 roku przy Narwi w Łomży miało by powstać około pół kilometra ścieżek pieszej i rowerowej, port rzeczny i marina. Za wykonanie zadnia, które ma być dofinansowane ze środków unijnych w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, firmy chcą od niespełna 14 do ponad 17 mln zł.

Przetarg na wyłonienie wykonawcy pierwszego etapu budowy bulwarów miasto ogłosiło w połowie lipca. W środę w ratuszu odbyło się otwarcie pięciu złożony ofert. Ta część prac specjalnej komisji przetargowej, która ma ocenić i wskazać najkorzystniejszą ofertę jest jawna. Bulwary w Łomży chcą budować  warszawskie firmy Mostostal i Warbud, gdańskie Hydrobudowa i Nawimor oraz szczeciński Energopol. Najtańsza z ofert – Warbud-u – opiewa na kwotę niemal 13,75 mln zł, a najdroższa Nawimor-u na nieco ponad 17 mln zł.

Przypomnijmy docelowo bulwary mają się rozpościerać pomiędzy dwoma mostami, ale ze względu na ograniczone możliwości finansowe pracę będą dzielone na etapy. W tym pierwszym, którego dotyczy przetarg  mają zostać zbudowane ścieżki piesza i rowerowa wzdłuż Narwi o długość ok 500 metrów, port rzeczny w okolicach ulic Żydowskiej, marina oraz obiekty dodatkowej infrastruktury takiej jak ulice dojazdowe i parkingi, hangar z warsztatem szkutniczym czy toaletami.
Na pierwszy z nich miasto ma otrzymać dofinansowanie z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Złożony przez miasto wniosek  opiewał na ponad 27 mln zł. Dofinansowanie jakie Łomża ma na ten cel otrzymać – zgodnie z zapowiedziami Jacka Piorunak, członka zarządu województwa - ma wynieść ok 12 mln zł.
Wszystkie firmy składające oferty zobowiązały się w nich do wykonania zadania do 30 listopada 2012 roku. Zgodnie z zapowiedziami ratusza pierwsze prace „ziemne” przy budowie łomżyńskich bulwarów mogłyby ruszyć jeszcze w bieżącym roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę