Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 04 grudnia 2023 napisz DONOS@

Łomżanki „Oczarowane Zamkami”

Główne zdjęcie
Monika Krynicka

Wykonana przez Monikę Krynicką z pracowni plastycznej MDK-DŚT w Łomży praca przedstawiająca ruiny zamku zwanego Kamieńcem w Odrzykoniu zwyciężyła w I Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Oczarowani Zamkami”. Praca młodej łomżyńskiej plastyczki została dostrzeżona w gronie ponad 650 prac nadesłanych na konkurs organizowany przez Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce. W sumie organizatorzy przyznali 9 nagród i 9 wyróżnień, a 5 z nich zdobyli podopieczni łomżyńskiego MDK-u.

Monika Krynicka  zdobyła I miejsce w kategorii 16 – 20 lat. W tej samej kategorii doceniono także prace trzech jej koleżanek. II miejsce przyznano Ewie Górskiej za rysunek Zamku w Nidzicy, III miejsce otrzymała Aleksandra Śliwka za batik przedstawiający zamek w Krasiczynie, a wyróżnienie zdobyła Julianna Zaremba za batik na jedwabiu z ruinami zamku w Kazimierzu Dolnym.
W kategorii od 11 – 15 lat Ewa Rutkowska zdobyła II miejsce za pracę wykonaną techniką mieszaną przedstawiającą zamek Krasickich w Krasiczynie.

Foto: Monika Krynicka
Foto: Aleksandra Śliwka
Foto: Ewa Górska
Foto: Ewa Rutkowska
Foto: Praca Julianny Zaremby
Foto: Praca Moniki Krynickiej

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę