Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@
_ nowa strona parku____________________________ www.lpkdn.wrotapodlasia.pl ____________________________ nowa strona parku _

Pozostałe wiadomości

Inne Strony ............................................. www.lpkdn.wrotapodlasia.pl ............................................. www.drozdowo.sor-albatros.pl .............................................

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny 

 

Białowieski Park Narodowy zaprasza uczniów szkół podstawowych
do udziału w Ogólnopolskim  Konkursie Plastycznym:

„Opowieści z leśnych kniei...

Puszcza Białowieska w literaturze Jana Jerzego Karpińskiego

inspiracją twórczości plastycznej”

 

„...Do parku przyszedł raz ryży lisek. Chodził koło kopek pachnącego siana na wykoszonych trawnikach i czegoś szukał. Nie zauważył wcale, że w jednej kopce była spora dziura i w sianie siedzieli Przemek, Ziutek i Maja. Ryży lisek szedł prosto w ich stronę...”.

 

„...Wtem usłyszeli jakiś szmer. Przemek obejrzał się i chwycił dziadka za rękaw. Patrzą, a tu prosto na nich idzie wolniutko w trawie – duży jeż! Czasami przystaje i ogląda się poza siebie. A trawa za nim rusza się – jakby ktoś tam jeszcze szedł....”

 

     „...Miś ciekawie spoglądał na porozkładane plecaki, teczki i walizki – właśnie one kryły w sobie źródło ponętnych zapachów! Spuścił się więc ostrożnie na dziedziniec, stanął na wszystkie cztery łapy i poczłapał ku przynęcie. Usiadł na zadzie, zamruczał i podrapał się niezdarnie po kudłach. ...”

 

Czy zainteresowały Was przygody Przemka i Mai?  Jesteście ciekawi, jakie niesamowite historie przeżyli spędzając lato w Puszczy?  A może chcecie poznać dalsze losy, a także przygody i tarapaty misia i innych mieszkańców leśnej kniei?

Zapraszamy serdecznie do lektury książek Jana Jerzego Karpińskiego i poznawania zapisanych na ich kartach leśnych tajemnic. Proponujemy wędrówkę wraz z profesorem Karpińskim do Puszczy Białowieskiej. Zachęcamy nauczycieli, wychowawców i rodziców, abyście Państwo zachęcili do  czytania swoich podopiecznych, jednocześnie wykorzystując tę formę do poszerzenia wiedzy dotyczącej walorów przyrodniczych Puszczy Białowieskiej. 

W roku szkolnym 2010/2011 Białowieski Park Narodowy przeprowadzi ogólnopolski konkurs plastyczny „Opowieści z leśnych kniei... Puszcza Białowieska w literaturze Jana Jerzego Karpińskiego inspiracją twórczości plastycznej”. Do współpracy w organizacji konkursu zapraszamy wszystkie szkoły, placówki oświatowo-wychowawcze, ośrodki i instytucje zajmujące się edukacją ekologiczną, biblioteki. Uczniowie mogą przystąpić do konkursu samodzielnie jak również pod opieką koordynatora szkolnego lub osoby prowadzącej konkurs z ramienia placówki czy biblioteki. Inspiracją mogą być zamieszczone na naszej stronie fragmenty przyrodniczych opowiadań. Zachęcamy jednak również do szerszego poznania twórczości Jana Jerzego Karpińskiego.                                                                                                                 

Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie!

Szczegółowych informacji dotyczących regulaminu, zasad konkursu udzielają pracownicy Ośrodka Edukacji Przyrodniczej BPN: tel: 085 6829733; e-mail: hschmidt@bpn.com.pl;                               

 

Koordynator konkursu
Hanna Schmidt, starszy specjalista ds. edukacji,
Białowieski Park Narodowy

 

„Opowieści z leśnych kniei... Puszcza Białowieska w literaturze Jana Jerzego Karpińskiego inspiracją twórczości plastycznej”


Regulamin konkursu


1. Konkurs adresowany jest dla uczniów szkół podstawowych oraz placówek oświatowo-wychowawczych

i bibliotek.

2. Tematem pracy ma być ilustracja do twórczości literackiej J.J. Karpińskiego – szczegółowe tematy zamieszczono poniżej (przykładowe wiersze i opowiadania będą zamieszczone na stronie internetowej BPN).           

 

  • Puszcza Białowieska w wierszach Jana Jerzego Karpińskiego                                                      
  • Zwierzęta – ulubieni bohaterowie literaccy Jana Jerzego  Karpińskiego (polecana literatura to np. „Książę Puszczy”; „Taaaakie dziwy”; „Puszcza opowiada”)                                          
  • Praca dowolna na przykładzie wybranego wiersza lub opowiadania Jana Jerzego Karpińskiego

3. Prace zostaną ocenione w dwóch kategoriach wiekowych:

I.  7 - 9   lat

II. 10 - 12 lat

4. Każda placówka może zgłosić max 10 prac. Każdy uczestnik może nadesłać 1 pracę. Do udziału w konkursie zapraszamy placówki oraz indywidualnych uczestników.
5.
Technika prac konkursowych: malarstwo, rysunek, grafika, collage oraz techniki mieszane.  Prace powinny być wykonane w formacie A3.
6. Do pracy powinna być dołączona informacja z tytułem wydawnictwa, na motywach którego powstała praca (może być zamieszczony fragment tekstu, który zainspirował autora).                                                                                                                           7. Na odwrocie pracy należy zamieścić  kartę informacyjną z danymi uczestnika:
imię, nazwisko, wiek, adres, telefon, nazwę i adres placówki, którą reprezentuje uczestnik, nazwisko nauczyciela, pod którego kierunkiem praca została wykonana. Ponadto należy dołączyć pisemne oświadczenie rodziców uczestnika zezwalające na udział dziecka w konkursie i wykorzystanie nadesłanej pracy przez organizatora (formularz stosownego oświadczenia będzie dołączany do informacji o konkursie). 
8. Kryteria oceny prac:
zgodność treści wykonanej pracy z tematem konkursu, samodzielność,  twórcza pomysłowość i oryginalność w zakresie przedstawienia tematu, estetyka pracy, wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych.
9. Terminy obowiązujące w konkursie:
* nadesłanie prac do 30 września 2010 roku
* ogłoszenie wyników i powiadomienie uczestników konkursu do 15 października 2010 roku
10. Prace należy dostarczyć osobiście lub nadesłać na adres:
Białowieski Park Narodowy
ul. Park Pałacowy 11                                                                                                                                                17-230 Białowieża
z dopiskiem: konkurs plastyczny:„ „Opowieści z leśnych kniei...
(prace należy przesłać w opakowaniu zapobiegającym  zniszczeniu - organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za uszkodzenia powstałe w czasie transportu).
11. Uwagi końcowe:
* przewiduje się przyznanie nagród, wyróżnień i dyplomów uczestnikom konkursu w każdej kategorii wiekowej

* wybrane z nagrodzonych i wyróżnionych prac będą zamieszczone w kalendarzu wydanym przez organizatora  na rok 2011                                                                                                                                       

* po ogłoszeniu wyników konkursu prace eksponowane będą w Muzeum Przyrodniczo – Leśnym Białowieskiego Parku Narodowego
* prace zespołowe będą dyskwalifikowane                                                                                                                * prace nadesłane na konkurs przechodzą na własność organizatora, tym samym  organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnej reprodukcji prac w środkach masowego przekazu oraz publikacji danych  laureatów konkursu.
* Białowieski Park Narodowy nie ponosi  kosztów przesłania i doręczenia prac konkursowych
12. Nadesłanie prac na konkurs jest równoznaczne z uznaniem warunków niniejszego regulaminu.

13. Organizator zastrzega sobie prawo zmian w regulaminie konkursu.

Organizator:
Białowieski Park Narodowy
ul. Park Pałacowy 11, 17-230 Białowieża                                                                                                           


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę