czwartek, 19 października 2017 napisz DONOS@

To nie była wina przewodniczącego...

Sąd w Łomży wydał wyrok w sprawie lutowego wypadku jaki wydarzył się na początku lutego na jednym z przejść dla pieszych na Alei Legionów. Przewodniczący Rady Miasta Łomża jadąc swoim samochodem potrącił przechodzącego po pasach 18-latka. Policja twierdziła, że Wiesław Grzymała nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, on sam twierdził, że młody chłopak wtargnął przed samochód.

fot. podlaska.policja.gov.pl
fot. podlaska.policja.gov.pl

W ocenie Sądu Rejonowego Wiesław Grzymała feralnego dnia nie naruszył żadnej zasady w ruchu drogowym, prowadził pojazd z należyta ostrożnością i nie można mu przypisać skutków w postaci spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym
Opierając się na analizie przeprowadzonej przez biegłego sąd uznał, że przewodniczący RM Łomża jechał z prędkością bezpieczną, pozwalającą na zatrzymanie pojazdu, przy założeniu przestrzegania przez pozostałych użytkowników ruchu drogowego przepisów kodeksu drogowego. Biegły ocenił, że bezpośrednio przed  kolizją auto Grzymały jechało z prędkością 33,8 km/h, a w chwili zderzenia z nastolatkiem z prędkością 20,4 km/h. 

zobacz: Samochód przewodniczącego Rady Miasta potrącił 18-latka

 

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0