Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

To nie była wina przewodniczącego...

Główne zdjęcie
fot. podlaska.policja.gov.pl

Sąd w Łomży wydał wyrok w sprawie lutowego wypadku jaki wydarzył się na początku lutego na jednym z przejść dla pieszych na Alei Legionów. Przewodniczący Rady Miasta Łomża jadąc swoim samochodem potrącił przechodzącego po pasach 18-latka. Policja twierdziła, że Wiesław Grzymała nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, on sam twierdził, że młody chłopak wtargnął przed samochód.

W ocenie Sądu Rejonowego Wiesław Grzymała feralnego dnia nie naruszył żadnej zasady w ruchu drogowym, prowadził pojazd z należyta ostrożnością i nie można mu przypisać skutków w postaci spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym
Opierając się na analizie przeprowadzonej przez biegłego sąd uznał, że przewodniczący RM Łomża jechał z prędkością bezpieczną, pozwalającą na zatrzymanie pojazdu, przy założeniu przestrzegania przez pozostałych użytkowników ruchu drogowego przepisów kodeksu drogowego. Biegły ocenił, że bezpośrednio przed  kolizją auto Grzymały jechało z prędkością 33,8 km/h, a w chwili zderzenia z nastolatkiem z prędkością 20,4 km/h. 

zobacz: Samochód przewodniczącego Rady Miasta potrącił 18-latka

 

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę