Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Remont przeciąga się

Główne zdjęcie
Budynek muzeum

Budynek Muzeum Północno – Mazowieckiego przy ul Dwornej w Łomży już powinien być wyremontowany. Podpisana w połowie ubiegłego roku umowa pomiędzy ratuszem, wykonawcą zadania zakładała, że roboty zostaną zakończone do końca sierpnia. Prace jednak jeszcze trwają. - Na początek września zaawansowanie robót szacowane jest na 78% - informuje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza, dodając że z wykonawcą podpisano aneks przedłużający termin zakończenia prac do końca października.

Przypomnijmy przetarg na wykonanie dofinansowanego ze środków unijnych remontu „nowej” siedziby Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży wygrało Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Jarosława Chojnowskiego z Łomży. 1 lipca 2009 roku została podpisana z nim umowa  zakładająca, że wszystko zostanie wykonane do 31 sierpnia 2010 roku. Za prace wykonawca miał zainkasować niemal równe 4 mln zł. Okazuje się, że ani termin, ani kwota nie będzie taka jak w podpisanej umowie.    
Jak informuje Łukasz Czech „z uwagi na długą i mroźna zimę oraz obfite opady deszczu w miesiącu maju, musiały nastąpić przesunięcia w założonym pierwotnie harmonogramie prac. 30 czerwca br. podpisano z wykonawcą aneks przedłużający termin wykonania tej inwestycji do 31 października 2010r.(...) W trakcie prowadzonego remontu okazało się, że należy wykonać roboty dodatkowe polegające na iniekcji ścian wewnętrznych, usprawnieniu kanalizacji sanitarnej na terenie Muzeum oraz wymianie drewnianej konstrukcji więźby dachowej. Koszt robót dodatkowych oszacowano na ponad 219 tys. zł brutto.”

Przypomnijmy Muzeum budynek po Publicznym Gimnazjum Nr 4 otrzymało we wrześniu 2005 roku. Ze względu  na stan techniczny nie było jednak możliwości organizacji w nim wystaw. Dopiero przeprowadzany  remont ma umożliwić placówce prowadzenie „normalnej” działalności. W ramach prac remontowych zabytkowy budynek zyskał nie tylko nowy dach i elewacje, ale przede wszystkim ma zostać przystosowany do prezentacji zgromadzonych w Muzeum skarbów.
Inwestycja jest dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego kwotą rzędu 3 milionów złotych


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę