niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif
wiadomośc pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomżyńska WETA obchodzi 60. urodziny

60 lat istnienia obchodzi właśnie łomżyńska "Weta". Szkoła obecnie nosząca nazwę Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących wykształciła przez ten czas ponad 5 i pół tysiąca absolwentów. Ponad 3 tys. spośród nich to technicy weterynarii.

"Szkoła jako jedyna w Polsce ma określenie "weterynaryjny" w swojej nazwie, ale nie tylko dlatego jest wyjątkowa" - mówi jej dyrektor Albina Galik-Chojak - "Są tutaj przede wszystkim ludzie z pasją"

Okazją do wspólnego świętowania będzie za tydzień (18. i 19. września) III Zjazd Absolwentów Wety. Swój udział w nim zapowiedziało kilkuset byłych uczniów łomżyńskiej szkoły, w tym trzech spośród pierwszych maturzystów z 1957 roku. "Razem z nimi wspominać lata nauki będą także młodsi absolwenci" - mówi Świętokrzyski Wojewódzki Lekarz Weterynarii, Bogdan Konopka.

III Zjazd Absolwentów WETY rozpocznie się 18. września o 9:00 mszą w łomżyńskiej katedrze. W jego programie poza spotkaniami, rozmowami, zwiedzaniem szkoły i odsłonięciem pamiątkowej tablicy przewidziano odwiedzenie z kwiatami i zniczami grobów zmarłych nauczycieli Wety.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0