Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomżyńska WETA obchodzi 60. urodziny

60 lat istnienia obchodzi właśnie łomżyńska "Weta". Szkoła obecnie nosząca nazwę Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących wykształciła przez ten czas ponad 5 i pół tysiąca absolwentów. Ponad 3 tys. spośród nich to technicy weterynarii.

"Szkoła jako jedyna w Polsce ma określenie "weterynaryjny" w swojej nazwie, ale nie tylko dlatego jest wyjątkowa" - mówi jej dyrektor Albina Galik-Chojak - "Są tutaj przede wszystkim ludzie z pasją"

Okazją do wspólnego świętowania będzie za tydzień (18. i 19. września) III Zjazd Absolwentów Wety. Swój udział w nim zapowiedziało kilkuset byłych uczniów łomżyńskiej szkoły, w tym trzech spośród pierwszych maturzystów z 1957 roku. "Razem z nimi wspominać lata nauki będą także młodsi absolwenci" - mówi Świętokrzyski Wojewódzki Lekarz Weterynarii, Bogdan Konopka.

III Zjazd Absolwentów WETY rozpocznie się 18. września o 9:00 mszą w łomżyńskiej katedrze. W jego programie poza spotkaniami, rozmowami, zwiedzaniem szkoły i odsłonięciem pamiątkowej tablicy przewidziano odwiedzenie z kwiatami i zniczami grobów zmarłych nauczycieli Wety.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę