Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Łomżyńska PO stawia na Piorunka

Główne zdjęcie
Jacek Piorunek

Jacek Piorunek będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Łomży w najbliższych wyborach samorządowych. Wczoraj tak zdecydowała Rada Powiatowa partii. Kontrkandydatem Piorunka był Maciej Głaz. W tajnym głosowaniu przegrał jednak z Piorunkiem stosunkiem głosów 3 do 24. - Decyzje Rady Powiatu może ewentualnie zmienić tylko zarząd krajowy partii z prezesem Donaldem Tuskiem i to w ściśle określonych przypadkach – mówi Maciej Borysewicz szef łomżyńskich struktur PO.

Wybór kandydata partii na prezydenta Łomży był głównym punktem wieczornych obrad  Rady Powiatu PO. Jak relacjonuje Borysewicz kandydaturę Macieja Głaza wskazało koło nr 2, a Jacka Piorunka koła nr 5 i nr 3.
- Odbyła się prezentacja kandydatów, którzy przedstawiali swoje programy, były pytania, dyskusja i tajne głosowanie, w którym zdecydowaną większość głosów zdobył Jacek Piorunek  - mówi Borysewicz.     
Rada Powiatowa PO wczoraj także rekomendowała cztery osoby na listę do Sejmiku Województwa Podlaskiego. To Jacek Piorunek, dr Krzysztof Sychowicz, Lucjan Porowski (były komendant PSP w Łomży) i Hubert Kozłowski.
- Ostateczny skład list do Sejmiku ustali Rada Regionu – mówi Borysewicz.

Działacze Platformy jeszcze nie skończyli przedwyborczych wyborów. Za tydzień ma odbyć się druga część obrad Rady Powiatu podczas której ułożone mają być listy kandydatów na radnych miasta.
- Kandydatów mamy więcej niż miejsc na listach – mówi Maciej Borysewicz.

Jacek Piorunek, to obecny radny Sejmiku Województwa Podlaskiego (od 2006r.) i członek zarządu województwa (od stycznia 2008r.). Był już kandydatem na prezydenta Łomży. W wyborach w 2002 roku (było 10. kandydatów) uzyskał trzeci wynik wyborczy. Piorunek był także m.in. wicestarostą łomżyńskim i z-cą wójta gminy Wizna.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę