Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Do zimy zdążą... (?)

Główne zdjęcie
Projekt boiska treningowego przy ul. Zjazd

W przyszłym tygodniu powinny rozpocząć się prace związane z budową piłkarskiego boiska treningowego ze sztuczną trawą w pobliżu stadionu przy ul. Zjazd w Łomży. Po dwumiesięcznych perturbacjach z wyłonieniem wykonawcy i zabezpieczeniem pieniędzy została podpisana umowa pomiędzy miastem a warszawską firmą POLCOURT, która ma boisko zbudować. - Termin zakończenia inwestycji został zapisany w umowie na15 października br., jednakże ze względu na późne podpisanie umowy(…) może on zostać przesunięty – informuje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza.

Po przeciwnej wobec stadionu stronie ulicy Zjazd, pomiędzy WORDem a MPWiK, w miejscu nieużywanego dziś tzw. górnego boiska treningowego ma powstać pełnowymiarowe (68 m x 105 m) boisko do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej z wyposażeniem. Umowa obejmuje także ogrodzenie terenu i ustawienie piłkochwytów, i boksów dla zawodników i trenerów, a także oświetlenia boiska oraz m.in. budowę dwóch parkingów.
Przetarg na wykonawce tego zadnia miasto ogłosiło jeszcze na początku czerwca, określając w zamówieniu termin realizacji inwestycji od 5 lipca do 15 października 2010r. Niestety ostateczne wyłonienie wykonawcy przeciągnęło się... a międzyczasie konieczna okazał się także ingerencja Krajowej Izby Odwoławczej działającej przy Urzędzie Zamówień Publicznych w Warszawie, oraz  przesunięciu w budżecie miasta dodatkowych niemal 880 tys zł na realizację zadnia. Koszt budowy tego boiska – zgodnie z ceną uzyskaną w przetargu – to 3,1 mln zł.
Jak poinformował Łukasz Czech w piątek odbyło się podpisanie umowy z wykonawcą, jutro odbędzie się przekazanie placu budowy, zaś pierwsze prace związane z realizacją tej inwestycji powinny rozpocząć się już w przyszłym tygodniu.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę