niedziela, 22 października 2017 napisz DONOS@

Do zimy zdążą... (?)

W przyszłym tygodniu powinny rozpocząć się prace związane z budową piłkarskiego boiska treningowego ze sztuczną trawą w pobliżu stadionu przy ul. Zjazd w Łomży. Po dwumiesięcznych perturbacjach z wyłonieniem wykonawcy i zabezpieczeniem pieniędzy została podpisana umowa pomiędzy miastem a warszawską firmą POLCOURT, która ma boisko zbudować. - Termin zakończenia inwestycji został zapisany w umowie na15 października br., jednakże ze względu na późne podpisanie umowy(…) może on zostać przesunięty – informuje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza.

Projekt boiska treningowego przy ul. Zjazd
Projekt boiska treningowego przy ul. Zjazd

Po przeciwnej wobec stadionu stronie ulicy Zjazd, pomiędzy WORDem a MPWiK, w miejscu nieużywanego dziś tzw. górnego boiska treningowego ma powstać pełnowymiarowe (68 m x 105 m) boisko do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej z wyposażeniem. Umowa obejmuje także ogrodzenie terenu i ustawienie piłkochwytów, i boksów dla zawodników i trenerów, a także oświetlenia boiska oraz m.in. budowę dwóch parkingów.
Przetarg na wykonawce tego zadnia miasto ogłosiło jeszcze na początku czerwca, określając w zamówieniu termin realizacji inwestycji od 5 lipca do 15 października 2010r. Niestety ostateczne wyłonienie wykonawcy przeciągnęło się... a międzyczasie konieczna okazał się także ingerencja Krajowej Izby Odwoławczej działającej przy Urzędzie Zamówień Publicznych w Warszawie, oraz  przesunięciu w budżecie miasta dodatkowych niemal 880 tys zł na realizację zadnia. Koszt budowy tego boiska – zgodnie z ceną uzyskaną w przetargu – to 3,1 mln zł.
Jak poinformował Łukasz Czech w piątek odbyło się podpisanie umowy z wykonawcą, jutro odbędzie się przekazanie placu budowy, zaś pierwsze prace związane z realizacją tej inwestycji powinny rozpocząć się już w przyszłym tygodniu.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0