Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Wścieklizna pod Kolnem

Padła w Zabielu koło Kolna jałówka była chora na wściekliznę. Potwierdziły to specjalistyczne badania. Po ogłoszeniu ich wyników Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kolnie określił obszar zagrożony wścieklizną zwierząt, który objął Zabiele i Zabiele-Zakaleń. Przez trzy miesiące znajdujące się tu gospodarstwa są pod szczególną obserwacją. Na obszarze tym zakazane jest także pozostawianie zwierząt bez nadzoru, obowiązuje zakaz wypuszczania kotów i psów.

Wścieklizna to śmiertelna choroba zakaźna zwierząt, mogąca przenieść się na człowieka. Do zakażenia dochodzi na drodze kontaktu bezpośredniego – przez pokąsanie lub oślinienie. Główną przyczyną śmierci jest niewydolność oddechowa.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę