Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Jubileusz biskupi

Główne zdjęcie
Ks. bp Stanisław Stefanek

Uroczystości 30-lecia przyjęcia sakry biskupiej przez ordynariusza diecezji ks bp. Stanisława Stefanka odbyły się w poniedziałkowy wieczór w Łomży. - Niech Ciebie, Boże, wysławiają ludy, niech wszystkie narody oddają Ci chwałę. Ziemia wydała swój owoc, Bóg, nam pobłogosławił – cytując fragmentem psalmu 67 ks biskup Tadeusz Bronakowski mówił, że tą pieśnią dziękujemy za 30 lat posługi ks biskupa Stanisława Stefanka W Katedrze Łomżyńskiej przy ołtarzu wokół biskupa jubilata stanęli księża biskupi pomocniczy Tadeusz Bronakowski i senior Tadeusz Zawistowski, a także księża pracownicy centralnych instytucji diecezjalnych, księża dyrektorzy „Caritas” ze wszystkich diecezji polskich, oraz księża dziekani z diecezji.

Uroczysta Msza Święta
Uroczysta Msza Święta
Ks. bp Stanisław Stefanek i wicemarszałek Bogusław Dębski
Ks. bp Stanisław Stefanek i wicemarszałek Bogusław Dębski

W wygłoszonym podczas Mszy świętej kazaniu  ks bp. Tadeusz Bronakowski przypominał biskupią drogę jubilata.
- Było to niewątpliwie 30 trudnych lat lat, ale jednocześnie lat pięknych i niezapomnianych. Lat naznaczonych pontyfikatem Jana Pawła II podkreślał biskup Bronakowski.
Mówiąc o tym, że biskup Stefanek przyjął święcenia biskupie w sierpniu 1980 roku podkreślał, że początek drogi jubilata splata się z początkiem drogi Polski do niepodległości. Dodawał, że dzisiaj człowiek tak jak w komunizmie staje się więźniem materialnego świata.
- Przed 30 laty materialne widzenie świata utrwalała partyjna propaganda, dzisiaj miejsce ideologi partyjnej zajął pełen blamażu świat telewizji – mówił bp Bronakowski
Biskup Bronakowski nawiązał też do szczególnej biskupiej troski o rodzinę, która przejawia się nie tylko w wygłaszanych homiliach, ale także działaniach był wieloletnim dyrektorem Instytutu Studiów nad Rodziną, kierował, a dziś pracuje w Komisji Episkopatu ds. Rodzi i jest członkiem Rady Papieskiej ds. Rodziny.
- Tak jak przed 30 laty i dzisiaj rodzina potrzebuje tych którzy staną w jej obronie, którzy pomogą iść przez trudy, którzy wskażą drogę. Rodzina potrzebuje opieki Kościoła i Państwa, a Kościół i Państwo potrzebuje rodziny, bowiem tylko przez zdrowa rodzinę idzie przyszłość świata – podkreślał biskup.  
Na koniec homilii dziękując  za lata posługi ks bp Stanisława Stefanka w Kościele Łomżyńskim, biskup Bronakowski w imieniu kapłanów, sióstr i obecnych w Katedrze, złożył jubilatowi życzenia i polecił ks biskupa Stanisława Stefanka opiece Matce Bożej Pięknej Miłości z Łomżyńskiej Katedry. 
- Niech każdy dzień będzie wypełniony pełnym pobożności podążaniem za Chrystusem – życzył jubilatowi biskup Bronakowski. 

Na zakończenie Mszy Świętej życzenia jubilatowi złożył ks. dr Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska, a uczestniczące w dziękczynnej modlitwie delegacje rządowe, parlamentarne, samorządowe, zakładów pracy, organizacji oraz stowarzyszeń podchodziły do biskupa osobiście składając jubilatowi życzenia i wręczając kwiaty i upominki.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę